Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Silvester v Gruzínsku

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1062044
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Gastro
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Oslávte s nami Silvester v Gruzínsku! Rozlúčte sa so starým rokom ako sa patrí v podobe poznávania gruzínskej histórie, kuchyne či architektúry a prírody. A do nového roka vstúpte o niečo bohatší o poznanie a o pár kíl ťažší z výbornej gruzínskej gastronómie, ktoré určite zlyžujete na svahoch kaukazu v Gudauri. Tak pripime si spolu na krásny nový rok plný zážitkov.


Program:
1.deň
prílet do Kutaisi
transfer z letiska do Tbilisi
Po ceste navštívime komplex Upliscikhe – jedinečný pamätník, staré mesto/pevnosť, ktorá bola vysekaná do kameňa – ide v podstate o jaskynný komplex. Prvý krát sa v letopisoch spomína v 1.st. pred našim letopočtom.
Následne naše kroky povedú do  mesta Gori.
Gori sa nachádza medzi riekami Liachvi a Kury. Je to jedno z historických miest Gruzínska. Toto mesto mnoho krát dobyli, no napriek tomu na jeho ruinách vždy postavili nové. Medzi zaujímavosti mesta patrí Múzeum Stalina, ktorý sa narodil a vyrástol v tomto meste. Múzeum otvorili v roku 1937, ešte počas jeho života. Múzeum má tri sekcie, nachádzajú sa tam predmety ako  dary k jubileám, rodinné fotografie, rôzne dokumenty a posmrtná maska vodcu. Taktiež aj domček, v ktorom mala Stalinova rodina prenajatú jednu izbu. Ale aj pamätný vagón, ktorým Stalin cestoval v r. 1941 na konferenciu na Jaltu či na konferenciu do Teheránu.
Príchod do Tbilisi
Ubytovanie v hoteli


2.deň
Raňajky v hoteli
Degustácia Brandy a prehli?dka závodu na brandy –aj takto môže začínať ráno.
Potom nás čaká Pešia exkurzia po Tbilisi
Tbilisi je ako magnet – priťahuje turistov z celého sveta a v tento deň pochopíte prečo. Duchovným centrom mesta je najväčší pravoslávny chrám na svete – Sameba, ktorý postavili v 21. storočí.  V Tbilisi je mnoho pamätníkov, ktoré majú viac ako 1000 rokov, no najstarším pamätníkom je Ančiskhati – cirkev Narodenia Panny Márie. Podľa výskumov túto cirkev postavili v prvej polovici 6. storočia na príkaz cára Dači. Chrám Sioni (12. storočie) je zaujímavý vďaka architektúre, ale aj ako posvätné miesto, kde sú umiestnené katolícke relikvie. Pri chráme sa nachádza kríž svätej Niny, ktorý je vyrobený z vinnej révy, a údajne je upevnený vlasmi samotnej Niny. Potom navštívime pamiatku súčasnej architektúry – most Mieru. Následne sa na lanovke vyvezieme k pevnosti Narikala (duša Tbilisi), kde si užijete nádherný výhľad.
Voľný čas
Tradičná gruzínska show s folklórnym programom


3.deň
Raňajky v hoteli
Naše kroky povedú do strediska Gudauri, kde sa môžete lyžovať alebo sánkovať alebo len tak vychutnávať pohľad na gruzínske tri tisícovky.
Po ceste do strediska navštívime pevnosť Ananuri a jazero Žinvali
Ananuri- sa nachádza 66 km od Tbilisi , od 16.stroročia až do 18.storočia bol hrad najdoleťitejšiou pevnosťou zo všetkých, ktoré lemovali cestu smerom do vnútrozemia Kaukazu.
Večerný návrat do Tbilisi


4.deň
Raňajky v hoteli
Podľa miestnych tradícii v Gruzínsku dostanete na Nový rok darček a to Vás neminie ani na tomto zájazde. Okrem darčekov v tento deň dostanete aj zaujimavý zážitok v podobe návštevy Kachétie. Vyberieme sa do mesta Signachi – známe aj ako mesto zaľúbených. Architektúrou mestečko pripomína utešené talianské mestá, preto sa tu aj celoročne konajú svadby. Následne navštívime Bodbe, kde je pochovaná Svätá Nino, patrónka Gruzínska, blízko jej hrobu sa nachádza prameň, ktorý udajne vylieči hocijaký neduh. Ďalšou zastávkou budu Velisciche.
Potom nás čaká obed, degustácia gruzínskych vín a workshop tradičnej gruzinskej kuchyne.


5.deň
Neskoré raňajky  v hoteli
voľný čas
16:00 transfer do Kutaisi
Ubytovanie v Kutaisi a večera v hoteli
noc v Kutaisi


6.deň
Raňajky v hoteli
transfer na letisko a odlet domov

*zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami  (maximálny počet osôb je 22)

Cena zahŕňa:
ubytovanie s raňajkami v hoteli 4* v Tbilisi
ubytovanie v hoteli 3* v Kutaisi
transfery v rámci exkurzíí
transfer z letiska a na letisko v Gruzínsku
služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu
vstupy do múzeí uvedených v programe
workshop gruzínskej kuchyne
1x obed
1x degustácia brandy
tradičná gruzínska večera s folklórnym vystúpením
1 x večera
lístok na lanovku v Tbilisi

Cena nezahŕňa:
letenky od 170€ ( odlety zabezpečujeme z Viedne, podľa želania klientov aj z Budapešti)
Silvestrovský večer– 130€ osoba 
poistenie 12€ osoba pobyt
Skipas- 15,5€ osoba (kúpa na mieste)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 7,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: