Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Albánsko - perla Balkánu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1071814
Cena od: 659 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.09.2020 12 dní Last Minute 659 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.-2.deň:

Odchod z Bratislavy , smer Chorvátsko, poldenná zástavka v Dubrovníku, odchod do Čiernej hory, ubytovanie.


3. deň:

Prejazd do Albánska, výstup na pevnosť Rozafat pri Skadaru ( Shkodra), výhľady na sútok troch riek a Skadarské jazero, Kruj, mestečko spojené s osobnosťou národného hrdinu Georgiho Kastriotiho Skanderbega, hrad, bazár, kláštor. Večer ubytovanie vo Valonskej zátoke.


4. deň:

Pobyt pri mori, podvečerná Valona (Vlorë), mešita Muradia, múzeum albanskej nezávislosti, námestie Vlajky, Pamätník nezávislosti, výhľady na mesto , fakultatívne z Vlore taxi na hrad Kanine s panoramatickým výhľadom.


5. deň:

Výlet do mesta Berat, horné biele mesto , byzantské kostolíky, slávne múzeum ikon maliara Onufriho a jeho školy, dolné Staré mesto , mešity, kresťanská štvrť Gorica. Popoludní pravoslávny kláštor Ardenica, s múzeum a kláštorom Panny Márie.


6. deň:

Pobrežie Albánskej riviéry , výlet miestnymi mikrobusmi, Qepara pri Palermskom zálive s ponorkovou základňou (fotozastávka), reštaurácia Borsh. Cestou späť pevnosť Aliho Paši Tepelenského, Dhërmi, romantická dedinka, kostolíky, zemné pyramídy, Himarë, prímorské letovisko.


7.deň:

Turistika pozdĺž kaňónu DJIPE k rovnako pomenovanej pláži. Kúpanie v Iónskom mori. Cestou späť návšteva antického areálu Orikum. Návrat na hotel, pobyt pri mori, kúpanie.


8.deň:

Zástavka v Tepelenë, rodisku Aliho Paši Tepelenského. Gjirokastra (UNESCO), mesto bielych striech, majestátny hrad, typická juhoalbánska architektúra.


9.deň:

Fakultatívny lodný výlet z Valony na poloostrov Karaburun, odľahlé pláže, čarovné jaskyne, skalnatý útes Grama, alebo na novo sprístupnený ostrov Sazan. V oboch prípadoch kúpanie na plážach neobyvateľného poloostrova Karaburun. V prípade nepriaznivých podmienok pre uskutočnenie lodného výletu možnosť fakultatívne výlet mikrobusom do archeologického areálu Butrint (UNESCO), najrozsiahlejšej antickej lokality v Albánsku.


10.deň:

Odchod, krátka návšteva mesta Drače (Durrës), antický amfiteáter, Tirana, Skanderbegovo námestie, námestie Matky Terezy , Ethem Begova mešita, Národné múzeum s bohatými zbierkami, odjazd do Čiernej hory.


11.-12.deň:

Dopoludnia zástavka v Kotore, popoludní návrat cez Chorvátsko, Slovinsko do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 2 x tranzitné ubytovanie v hoteli alebo apartmánoch, 7 x ubytovanie v hoteli, 9 x polpenziu, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 132,-€/osoba ,vstupné , výlety mikrobusmi a loďou cca 55€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
Kombinácia pobytu a poznania Albánska s ubytovaním pri mori. DUBROVNÍK - KRUJ - VALONA - BERAT - DHERMI - HIMARE - ORIKUM - TEPELENE- GJIROKASTRA-DURRES- TIRANA - KOTOR

Názor CK:
Mimoriadna kombinácia pobytového a poznávacieho zájazdu s ubytovaním na brehu Valónského zálivu . Všetky slávne miesta a významné pamiatky budeme mať doslova na dosah ruky a pritom sa môžeme stále osviežovať v morských vlnách .

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: