Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Burgundsko, za vojvodami a vínom

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1071815
Cena od: 719 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

06.06.2020 5 dní 719 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Cesta cez Nemecko do Francúzska. Večer nás privíta malebné mesto Chalon Sur Saone, ktoré sa po ďalšie 4 noci stane našim domovom. Vinárske putovanie po Burgundsku začneme symbolicky v bývalom prístavnom meste, z ktorého sa po rieke Saone vypravovali delikátne vína do Francúzska aj do celého sveta.


2. deň:

Po raňajkách zavítame do južného Burgundska. Navštívime benediktínske opátstvo Cluny, založené už v 10. storočí, ktoré ovplyvnilo stovky kláštorov po celej Európy. Tunajší opáti malú rovnakú moc ako panovníci a pápeži. Zastavíme sa v maličkej dedinke Taize, ktorú preslávil brat Roger, ktorý sa tu usadil počas 2.svetovej vojny a zachránil niekoľko židov. V samom srdci Burgundska objavíme historické centrum Beaune s katedrálou Notre Dame, ukryté vnútri hradieb. Našej pozornosti neunikne veľký magnet - Hotel Dieu, hospic založený v 15.storočí mecenášom z peňazí získaných z viníc a solivarov, ktoré nás prenesú do doby po skončení storočnej vojny. Od roku 1859 sa tu každoročne koná prestížna charitatívna aukcia vína , ktorá určuje ceny burgundských vín pre nasledujúci rok. V neskorom popoludní zavítame do viníc oblasti Cote de Beaune. V pánskej usadlosti sedem sestier po vzore svojho otca vyrábajú vína tradičným spôsobom za použitie lisov z 18.storočia. Po prehliadke pivnice zo 17.storočia vyskúšame gurmánsku francúzsku kuchyňu s miestnymi vínami a s výhľadom na vinice. Večer návrat do hotela.


3. deň:

Po raňajkách zavítame do hlavného mesta Burgundska Dijonu. Slávu mocného vojvodstva je vidieť v kráse starobylého centra. Stredoveké a renesančné paláce s labyrintom ulíc, námestiami , katedrálou aj Vojvodským palácom lákajú k preskúmaniu. Vynikajúce jedlo, excelentné víno a živý trh, dotvára potom ten pravý obraz Burgundska. Vo svojom voľne isto ochutnáme miestne špeciality a nesmieme zabudnúť ani na nákup korenia a slávnej dijónskej horčice. So slávnym Bratstvom rytierov Tastevino, ktorého členmi boli osobnosti ako aj Gerard Depardieu, Alfred Hitchock alebo Helmut Kohl, sa zoznámime na renesančnom zámku v Chateau du Clos de Vougeot. Aj my prepadneme kúzlu zámku zasadeného do nekonečných viníc. Na ochutnávku vín sa zastavíme vo vinárskej oblasti Cote de Nuits. Po návrate do hotela sa vo Vašom voľne môžete prechádzať uličkami a posedieť si na záhradách reštaurácií, ktoré ponúkajú delikátne burgundské vína.


4. deň:

Po raňajkách sa vydáme spolu s mladým burgundským šľachticom sv. Bernardom do opátstva Fontenay (UNESCO), ktoré založili v 12.storočí skupina mníchov, ktorá sa rozhodla skoncovať s nákladným životom v Cluny. Zlatá žiara baziliky Ste Madeleine (UNESCO) na vezelayeskóm pahorku nás bude už z diaľky vítať. Spolu s ďalšími pútnikmi putujúcimi odtiaľ do Santiaga de Compostela, sa budeme túlať stredovekými uličkami a ešte neodoláme ani posedenie v typických burgundských vinárničkách. Popoludní prídeme do slávnej vinárskej oblasti Chablis. Spolu so šampanským vínom patrí k najviac napodobovaným vínam na svete. Na degustácii sa presvedčíte o nezameniteľnej typickej minerálnej chuti miestneho Chardonnay - Chablis, ktoré získalo širokú obľúbenosť ako máloktoré biele víno. Po návrate do hotela bude pre nás pripravená večera.


5. deň:

Po raňajkách sa rozlúčime s Burgundskom , aby sme si nechali jednu lahôdku na záver. V oblasti francúzskej Jury v predhorí francúzskych Álp nás privíta zámocký pán. Prejdeme si interiéry neoklasicistického zámku Arlay, očarí nás nie len romantický park ale budeme aj rozjímať nad kvalitou vín v starobylej zámockej ,predtým kláštornej pivnice zo 17.storočia. Okolo poludnia odídeme domov. Cesta cez Nemecko späť , príchod okolo polnoci do Brna. Následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v 4*hoteli , 4 x raňajky, 1 x večera v hoteli, 1 x večera (jedlo+víno), 3 x degustácia vín, vstup do zámku a záhrad Arlay, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 76,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 50€.


Názor CK:
Novinka roku 2020! Ubytovanie na jednom mieste v 4* hoteli! Bez nočných prejazdov! Ochutnávka vín a večere v cene! CHALON SUR SAONE - CLUNY - TAIZE - BEAUNE - COTE DE BEAUNE - DIJON - CHATEAU DE CLOS DEVOUGEOT - COT DE NUITS - FONTENAY - VEZELAY - CHABLIS - ARLAY

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,22 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,36 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: