Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Zaujímavosti Francúzska

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1071822
Cena od: 499 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.06.2020 9 dní 499 € +0 € autobusová
15.08.2020 9 dní 499 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň:

Odjazd z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ). Odchod vo večerných hodinách do Francúzska.


2.deň:

Prejazd Francúzskom, návšteva klenotov údolia Loiry, nádherný zámok CHAMBORD. Najnavštevovanejší zámok Francúzska vznikol na mieste malého loveckého hrádku a najväčšiu zásluhu na jeho vzhľade má francúzsky kráľ František I. Pokračujeme údolím Loiry do Tours, podvečerná prehliadka vinárského strediska a centra oblasti, gotická katedrála. Nocľah.


3.deň:

Pozdĺž rieky Indre do LOCHES, opevnené mesto s hradom. Nádherný renesančný zámok CHENONCEAU s malebnými záhradami. AMBOISE, malebné mesto na brehu rieky Loiry s kráľovským zámkom, pôsobil tu aj Leonardo da Vinci. Nocľah.


4.deň:

VILLANDRY , zámok s jedinečnými renesančnými záhradami, ktoré sú najpríťažlevejšie zo všetkých, úžasné ornamenty sú tvorené nie len kvetinami ale aj zeleninou a korením. AZAY - LE - RIDEAU, majstrovské dielo renesančnej architektúry , pri zámku je aj rozsiahly anglický park. ANGERS, centrum kraja Anjou s monumentálnym opevnením hradom, krásnym starým centrom a katedrálou. Prejazd do oblasti Rennes, nocľah.


5.deň:

LE MONT - SAINT - MICHEL, opevnený románsko-gotický kláštor stojí vysoko na žulovom ostrovčeku uprostred morských písčin v zátoke známej rozdielom hladiny medzi prílivom a odlivom. SAINT MALO, malebné mesto, preslávený prístav. Ubytovanie.


6.deň:

Deň venovaný nádhernému bretánskemu pobrežiu, vnútrozemný záliv MORBIHAN GOLFE , bývalý ostrov, dnes poloostrov QUIBERON CARNAC, mestečko, ktorého okolie je bohaté na prehistorické pamiatky. Nocľah.


7.deň:

Pláž OMAHA BEACH, kde došlo k najtvrdším bojom Spojencov v roku 1944. ROUEN, prístav, ktorý patrí Francúzsku zásluhou Johanky z Arku. Staré mesto má zachované stredoveké uličky, gotické a renesančné domy a paláce, jedna z naslávnejších katedrál Notre Dame. Nocľah.


8.deň:

REMEŠ, prehliadka jedinečnej gotickej katedrály, jednej z najvýznamnejších katedrál vo Francúzsku a vrcholnej gotiky vôbec. Od 12.storočia do 19.storočia tu boli korunovaní francúzski králi. Nočný prejazd.


9.deň:

Príchod do Brna v ranných hodinách. Následne trasnfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 6 x ubytovanie v hoteli, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
vstupné , 6 x raňajky 36,- eur, kompexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.


Názor CK:
Novinka roku 2020! Zájazd nás zavedie na najväčšie turistické lákadlá severnej časti Francúzska. Uvidíme najznámejšie zámky na Loire, ktoré uchvátia svojou monumentálnosťou, nádhernou prírodou , architektúrou a príjemnými záhradami. Celá oblasť údolí Loiry od Sully - sur - Loire po Challones je pod patrónkou UNESCO. Nezabudnuteľné bude aj Bretónsko a Normandia - divoké pobrežie s útesmi, prírodnými parkami a rada pamiatok typických pre túto oblasť. Uvidíte s nami miesta ako : CHAMBORD - TOURS - LOCHES - CHENONCEAU - AMBOISE - VILLANDRY - AZAY-LE-RIDEAU - ANGERS - LE MONT SAINT - MICHEL- SAINT MALO - MORBIHAN GOLFE - QUIBERON - CARNAC - LOCMARIAQUER - OMAHA BEACH - ROUEN - REMEŠ

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,06 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,45 HRK
Turecká lira  EUR 6,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: