Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Kolumbia - kávička a jedinečný relax v Karibiku

Destinácia: Kolumbia
Kód zájazdu: 1073705
Cena od: 2 242,96 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

07.03.2020 13 dní First Minute 2 299 € +0 € odlet: Viedeň letecká
24.10.2020 13 dní First Minute 2 242,96 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
13 - dňový letecký zájazd

Perex:
Rušná Bogota so skvelým jedlom na trhu Paloquemao a jedinečným múzeom zlata. Legendárne jazero Guatavita či dokonalý deň na kávových plantážach Hacienda Coloma. To je iba časť skvelého programu, ktorý na vás čaká pri tejto ceste do Kolumbie. A nezabudli sme ani na oddych. Ten si budete môcť dopriať v krásnom, päť hviezdičkovom Radisson Cartagena Ocean Pavillion. Netreba váhať, Kolumbiu si zamilujete! 


Program:


1. deň:

1. - 2. deň

Nočný let do Kolumbie. Ranný prílet do jedinečnej metropoly, Bogota. Mesto, ktoré nás očarí svojou atmosférou si určite zamilujeme už počas našej prvej zastávky. Trh Paloquemao je raj pre všetkých milovníkov vynikajúceho jedla. Tento autentický trh bol založený v roku 1946 a neskôr v roku 1967 sa presťahoval na jeho súčasnú polohu. Turisti a miestni obyvatelia z celého mesta sa zhromažďujú na trhu k nákupu potravín, pretože je domovom pre všetky druhy jedál, ktoré si dokážete predstaviť. Džúsy, zeleninu, ovocie, vynikajúce šťavnaté kúsky mäsa či stovky druhov kvetov. Následne sa presunieme na hotel a ubytujeme.


3. deň:
Po raňajkách sa vydáme na pešiu prehliadku tejto juhoamerickej metropoly. Vyskúšame sladučké „canalezo“ či skvelý tradičný obed „bogotano“? Prečo nie. Počas prechádzky nás bude čakať tiež historická časť mesta La Candelaria, kde nás očarí budova katedrály Primada, krásny Palác Spravodlivosti a neskôr určite nevynecháme ani známe múzeum Zlata.

4. deň:
Vydáme sa po stopách legendy doteraz neobjaveného mesta El Dorado. Tá ožíva pri známom horskom jazere Guatavita, ktoré sa nachádza vo výške až 3000m.n.m. Povesť o El Doradovi - zlatom kráľovi, zlatej krajiny vznikla na území dnešnej Kolumbie, neďaleko hlavného mesta. Zlatý kráľ Muiskov a jazero Guatavita plné pokladov, lákalo celé storočia dobyvateľov, ktorí tu naozaj našli veľa zlata. Uvidíme, možno budeme mať práve mi to šťastie a legendárne „zlaté mesto“ objavíme.

5. deň:
Kolumbia a káva? To je predsa samozrejmosť. V Kolumbii sa káva pestuje už od polovice 16. storočia, pričom v roku 1835 sa do sveta vyviezlo prvých, približne 2500 vriec, no a dnes patrí k jej najväčším svetovým producentom. Na kávových plantážach Hacienda Coloma odhalíme celý proces od siatia, cez mletie až po balenie. Vynikajúci tradičný obed si doprajeme priamo na kávovej farme a následne sa vrátime do Bogoty. Podvečer sa lanovkou vyvezieme do výšky až 3152 metrov na vrch hory Monserrate, kde si prezrieme aj krásny kostol týčiaci sa vysoko nad mestom.

6. deň:
Po raňajkách nás čaká presun na letisko a krátky vnútroštátny let do karibskej perly. Mesto Cartagena de Indias bolo založené v roku 1533 a veľmi rýchlo sa stalo hlavným španielskym prístavom na karibskom pobreží. Cartagena sa tiež stala hlavným úložiskom pokladov, ukradnutých domorodým indiánom. Dnes si spravíme pokojnú prehliadku mesta. Neskôr sa ubytujeme vo vynikajúcom plážovom hoteli Radisson Cartagena Ocean Pavillion a podvečer bude v znamení osviežujúcej „caipirinhi“.

7. deň:
Dnes nás čaká relax a poznávanie podmorského sveta. Na súkromnej lodi sa vydáme preskúmať nádherné ostrovy Rosario. Tu si spravíme zastávku na šnorchlovanie v krištáľovo čistej vode, doprajeme si skvelý obed a oddýchneme si na rozprávkovej pláži. Neskôr poobede sa vrátime naspäť do Cartageny.

8. deň:

8. - 10. deň

Tieto dni budú venované predovšetkým oddychu na pláži. Pre milovníkov aktívnej dovolenky, budú k dispozícii aj fakultatívne výlety. Budeme mať možnosť navštíviť afro-karibskú dedinku Palenque, preskúmať jeden z najkrajších Národných parkov v krajine, Tayrona alebo absolvovať plavbu kanálmi La Boquilla.


11. deň:
Presun na letisko v Cartagene a návrat do hlavného mesta. Podvečer si doprajeme fakultatívne rozlúčkovú večeru a oddych pred návratom domov.

12. deň:

12. - 13. deň

Posledné raňajky, transfer na letisko a následný odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.Ubytovanie:
3* a 4* resp. 5* hotely

Stravovanie:
Raňajky a 3x obed

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA–letisko–BA. Všetky miestne transfery. Miestny prelet Bogota–Cartagena–Bogota. Vstupy do pamiatok a výlety uvedené v programe. 3x obed, 5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 5x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami v Cartagene, resp. v 5* hoteli Radisson Cartagena Ocean Pavillion s raňajkami (počas silvestrovskeho terminu). Sprievodca. 

Celková cena nezahŕňa:
Príplatok za jednolôžkovú izbu 550EUR, resp. 490 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Cestovné poistenie. Fakultatívne aktivity.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,13 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,56 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: