Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Akvitánsko - kráľovstvom vína, chutí a histrórie

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1077848
Cena od: 1 037,90 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

03.09.2020 6 dní First Minute 1 037,90 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Kus „Sahary“, čriepky „Madeiry“, „misa ustríc“ dlhá desať kilometrov a rozprávkové mestečká v baskických farbách. To všetko pekne dokopy nájdete pozdĺž južného pobrežia francúzskeho Akvitánska. Spoznáte miesta, ktoré si Francúzi strážia sami pre seba. Vitajte v kraji červeného vína, vitajte v Bordeaux! Vinice vás budú sprevádzať takmer všade a budete môcť ochutnať tie najznámejšie francúzske vína, či koňaky. Púšť uprostred bujného prímorského lesa - ako je to možné? Dozviete sa, keď zastanete tvárou v tvár najväčšej hromade piesku v celej Európe. Zelený koberec lesov a kvitnúcich záhrad tiahnuci sa niekoľko kilometrov na sever až do centra dovolenkového mestečka Arcachon s prepychovými vilami, ktoré sa priam topia v tejto zeleni a pripomínajú subtropickú Madeiru. Svedkovia minulosti - staroveké pamiatky roztrúsené v príjemnom meste Saintes a elegantné letovisko Biarritz v Biskajskom zálive. Toto všetko vám ponúka Akvitánsko. Au revoir!


PROGRAM:
1. deň:

Odlet do Bordeaux. Svetoznáme víno, vodné zrkadlo Miroir d‘eau s rozlohou menšieho futbalového ihriska, ktoré je najväčším svojho druhu na svete, celé staré mesto zapísané do Zoznamu dedičstva UNESCO a výhľad ako z lietadla z veže Baziliky. Krypta Baziliky sv. Michala, kde chodievali aj Jules Verne a Victor Hugo po inšpiráciu do svojich poviedok, centrálne námestie Place de la Comédie so sochou obrej hlavy a tržnica Halles du Bacalan, kde môžeme ochutnať zvláštnosti ako vajíčka ležiace na hľúzovkách v uzatvorenej fľaši, až kým neprijmú ich arómu.

2. deň:

Dve najznámejšie vinárske oblasti v okolí Bordeaux: Médoc a St. Émilion. Kúzelná stredoveká vinárska dedinka Saint Émilion (UNESCO) obklopená vinicami, veľké múzeum pod šírim nebom. Podľa legendy založen pútnikom Emilianom, ktorý sa tu v 8. storočí rozhodol usadiť v „dome“ vytesanom do skaly - Grotte de l´Ermitage. Unikátny Kostol Église Monolithe z 11. storočia pracne vytesaný do vápencovej skaly. Výnimočné podzemie bývalého kláštora Codeliers, založenéhofrantiškánmi v 13. storočí, neskôr využívaný vinármi. Stála teplota 12 °C a tma sú totiž ideálne prostredie pre zretie vína. Chodby a pivnice tiahnuce sa pod mestom v dĺžke niekoľko km. Výhľad z miestnej zvonice na okolité vinohrady. La route des Châteaux v oblasti Médocu nás prevedie cez niektoré z najslávnejších francúzskych vinárskych domov, ako je aj Châteaux Mouton-Rothschild. Na 80 hektároch sa pestuje hlavne druh révy Cabernet Sauvignon, z ktorého sa vyrábajú slávne červené vína. Každý rok sa označenie vína mení a je často zdobené popredným umelcom - v minulosti to bol
Pablo Picasso, Salvador Dáli, Juan Miró aj Andy Warhol.

3. deň:

Záliv Arcachon, raj plný ustríc a Európska Sahara. Arcachon - mestečko štyroch ročných období s prístavom, kde sa na miesta pre kotvenie člnov píše poradovník a čaká aj pätnásť rokov. Prepychové vily s vežičkami, francúzskymi oknami a terasami. Práve sem sa smotánka chodila rekreovať počas chladnejších mesiacov. Plavba loďou v zálive Arcachon: Île aux Oiseaux - malý kúsok divokého raja uprostred zálivu. Cabanes Tchanquées - dve slávne kajuty stojace nad vodou a ustricové dedinky na piesočnatom myse Cap Ferret. Kúsok od miesta, kde sa záliv spája s oceánom si z pobrežia ukrojila najväčšia hromada piesku v celej Európe – Duna du Pilat. (3 km dlhá, 117 m vysoká. Z jej hrebeňa je prekrásny výhľad na celé okolie). Jeden z najväčších prírodných divov Európy sa plazí do vnútrozemia svojím tempom 5 metrov za rok a cestou pohlcuje všetko čo jej stojí v ceste. Dokonca aj časť Atlantického valu, ktorý na svoju obranu postavili nacisti.


4. deň:

Saintes. V časoch rímskej Galie sa stalo centrom tzv. Akvitánskej Galie. V stredoveku bolo zastávkou na pútnickej ceste do Santiaga de Compostela. Svedkov minulosti môžeme obdivovať dodnes: Obrovský rímsky amfiteáter zarezaný hlboko do zeme. Do výšky pätnásť metrov týčiaci sa nad riekou Chanete už takmer 2000 rokov Germanikov oblúk (L´Arc de Germanicus). Románske opátstvo Abbay aux Dames, ktoré slúžilo aj ako výchovné zariadenie pre mladé dámy z vysokej spoločnosti. Cognac, rodisko kráľa Františka I. Z Valois urobilo dieru do sveta až pálením vína na brandy a koňak v 18. storočí. Najprestížnejšie značky Hennesy, Camus, Rémy Martin, Baron Otard. Zastávka v jednom z cognacových domov, aby sme zistili ako destilujú slávne brandy.

5. deň:

Oslavované prímorské letovisko Biarritz v Biskajskom zálive je synonymom elegancie a štýlu vyššej triedy. Bývalo obľúbeným letným cieľom cisárovnej Eugénie, manželky Napoleona III., ktorá premenila ospalú rybársku dedinu na módne plážové mesto. Elegantné bulváre, ulice, námestia, piesočné pláže, krásne pobrežné vily a štýlové reštaurácie. Široká piesočná pláž Grande plage (na jej konci je Hotel du Palais postavený pre cisárovnú Eugéniu), pozdĺž ktorej sa dochovali architektonické perly z obdobia belle époque a art deco. Panoramatické výhľady na Biarritz a francúzske Baskicko z majáku na hranici medzi piesočnatými plážami a skalnatým pobrežím. Rocher de la Vierge - socha Panny Márie postavená na strmej, úzkej skale v oceáne, spojenej s pevninou kovovým mostom z dielne Gustava Eiffela.

6. deň:

Odlet z Bordeaux domov.


MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY

16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:

Leteckú dopravu VIE/Bordeaux/VIE (priamy let),

transfer BA/letisko/BA,

mikrobusovú dopravu podľa programu,

vlak,

5x ubytovanie v 3* hoteloch (Bordeaux a Biarritz),

5x bufetové raňajky,

1x ochutnávku vína návštevu chateaux,

1x ochutnávku koňaku,

sprievodcu CK


CENA NEZAHŔŇA:

Vstupy, komplexné cestvné poistenie.


OSTATNÉ DOPLATKY:

Letiskové a servisné poplatky 195 €,

za 1/1 izbu 275 €

Sprievodca:
Zuzana Zátopková

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,06 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,45 HRK
Turecká lira  EUR 6,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: