Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Veľký okruh Bretónskom

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 1081628
Cena od: 569 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.07.2020 9 dní 569 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:
Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Prejazd do Francúzska. Prejazd Lotrinským územím a krajom Champagne, nocľah v okolí Paríža.

2.deň:
Ráno prejazd do Chartres, prehliadka jednej z najcennejších gotických katedrál Notre- Dame s nádhernými vitrážami a sochárskou výzdobov. Zástavka v Fougeres pri mohutnom stredovekom hrade z 12.storočia, exteriéry. Prejazd na ubytovanie.

3.deň:
Prejazd k perle Normandie - romantickému kláštornému ostrovu Mont - Saint - Michel s opátstvom (prehliadka kláštora). Prejazd typickým bretónskym mestečkom Dol - de - Bretagne so zástavkou pri menhire de Champ - Dolent, jedného z najkrajších v Bretónsku . Pozdĺž pobrežia sa dostaneme do rybárského prístavu Cancale. Prejazd po hrádzi prílivovej elektrárne na rieke Rance na jedno z najpozoruhodnejších miest bretánskeho pobrežia Cap Fréhel - divoký mys s nádhernými výhľadmi na Smaragdové pobrežie. Pozdĺž malebných piesočnatých pláži Le- Val - André prejazd na nocľah v okolí Saint Brieuc.

4.deň:
Výjazd cez Paimpol k Pobrežiu ružového granitu. Prejazd kúpeľmi Perros- Guirec na malebné pobrežie v okolí malého rybárskeho prístavu Ploumanach. Prechádzka okolo skál byzarných tvarov. Prejazd cez prírodný park Armorique s prehliadkou unikátnych farských usadlostí z 16. a 17. storočia: Saint Thégonnec, Guimilliau , Pleyben- kostol , cintorín, kalvária a brána. Landerneau - historické centrum, Rohanov most zastavaný domami, možnosť večere v miestnych palacinkárňach. Nocľah pri Breste.

5.deň:
Dopoludnia Brest -prechádzka prístavným mestom, možnosť návštevy Námorného múzea. Zástavka v Plougastel- Daoulas, typický kostol s kalváriou. Prejazd prírodným parkom Armorique na poloostrov Crozon: Camaret-sur-Mer , cintorín lodí, Zlatá veža, kaplnka Panny Márie. Lagatjar , výbežok Pointe Pen Hir s výhľadmi na oceán, potom zástavka v malebnom prístave Morgat s množstvom tradičných krčmičiek. Možnosť kúpania.

6.deň:
Ráno prehliadka Quimperu, mesta s gotickou katedrálou sv. Corentina. Cez historické mestečko Locronan s renesančnými domami a okolo prístavu Douarnenez na najzápadnejší výbežok Francúzska, úchvatný skalnatý mys Pointe du Raz. Podľa času kúpania v zátoke Baie de Trépassés. Degustácia bretánskych špecialít - cidre, destiláty a keksíky. Návrat na nocľah.

7.deň:
Prehliadka Concarneau, opevneného rybárského prístavu zo 14.storočia. Mestečko Pont Aven, pôsobisko Paula Gauguina a takzvané pontavenské školy, po stopách nie len známeho maliara, ale aj mnohých ďalších maliarov. Prechádzka malebnými zákutiami mestečka, možnosť návštevy bohatého Múzea výtvarných umení. Carnac - prehliadka záhadných megalitických polí, starých viac než 3000 rokov. Krátke voľno k prechádzke mestečkom a po pláži, možnosť kúpania. Navečer prehliadka starobylého prístavného mesta Vannes. Nocľah.

8.deň:
Krajom bájneho lesa Brocéliande, odpradávna spojovaného s povesťami o kráľovi Artušovi a čarodejníkovi Merlinovi, prechádzka dedinkou Paimpont. Návšteva kozárského prístavu Saint Malo, rodisko objaviteľa Kanady Jacquesa Cartiera, historická časť intra - muros, prechádzka po mohutných hradbách s výhľadmi na more, systém ostrovných pevností a priľahlé ostrovy Petit Bé a Grand Bé, na ktorom je pochovaný spisovateľ Francois René de Chateaubriand. Osobné voľno, možnosť návštevy múzea na Hrade Anny Bretanskej, ďalej možnosť návštevy podmorského Veľkého akvária alebo kúpanie na piesočnatých plážach, fakultatívne spoločná večera v tradičnej reštaurácii. Nočný prejazd domov.

9.deň:
Prejazd cez Champagne a Nemecko s pravidelnými prestávkami, návrat do Brna okolo 18:00 hod. Následne transfer do Bratislavy.

Názor CK:
Bretónsko - dcéra oceánu, tajuplná zem na pobreží Atlantiku, starodávne keltské legendy, bohaté náboženské tradície. Očarí Vás divoké skalnaté pobrežie, romantická príroda, jemnosť vyšívaných krajek. Navštívite s nami miesta ako: Mont St. Michel - St. Malo - Carnac - Quimper - Concarneau

Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , 7 x ubytovanie s raňajkami ( v hoteloch typu Premiere Classe a Ibis Budget) , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
vstupné , 3 x spoločná večera, komplexné cestovné poistenie , príplatok za jednolôžkovú izbu 195€/osoba

Poznámka: Podmienkou uskutočnenia zájazdu je minimálny počet 35 účastníkov.

Poznámky a informácie:
Navštívite s nami miesta ako: Mont St. Michel - St. Malo - Carnac - Quimper - Concarneau

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,06 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,45 HRK
Turecká lira  EUR 6,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: