Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Kolumbia - Bogota a oddych na Santa Marta

Destinácia: Kolumbia
Kód zájazdu: 1238203
Cena od: 3 199 €
Príplatky od: 570 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

18.09.2023 10 dní First Minute 3 199 € +570 € odlet: Viedeň letecká
02.10.2023 10 dní First Minute 3 199 € +570 € odlet: Viedeň letecká
16.10.2023 10 dní First Minute 3 199 € +570 € odlet: Viedeň letecká
31.10.2023 10 dní First Minute 3 199 € +570 € odlet: Viedeň letecká
19.11.2023 10 dní First Minute 3 199 € +570 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Cesta do jednej z najkrajších krajín sveta. Na úvod si vychutnáte pulzujúce hlavné mesto Bogota. Spoznáte jeho kultúru, fascinujúce pamiatky, najlepšie vyhliadky a po najlepšej šálke kávy sa vydáme na cestu do Karibiku a oddýchneme si na pláži v Santa Marta.

1DEŇLet do kultivovanej Bogoty
VIEDEŇ - BOGOTÁ

Odlet cez Atlantický oceán a v ten istý deň pristávame 4 stupne od rovníka vo výške 2640 m na najlepšom letisku Južnej Ameriky (podľa Skytrax). 8 miliónová Bogota je 3. najvyššie položeným hlavným mestom sveta. Transfer do absolútneho centra, do hotela, ktorý sme pre vás vybrali na základe našich osobných skúseností. Kolumbia sa Vám hneď bude páčiť a uvidíte, že ste v jednej z najvyspelejších častí Latinskej Ameriky.

Pripravte sa na zajtrajší deň.

2DEŇMesto zlata
BOGOTA

Po kvalitných raňajkách a rannej kávičke sa vydáme na prehliadku hlavného mesta s dotiahnutou dramaturgiou. Začneme zubačkou na najsvätejší vrch Monserrate. Z výšky 3200 m budeme mať hlavné mesto Kolumbie pod sebou ako na dlani a z vtáčej perspektívy vás zorientujeme. Južne sú chudobné štvrte, na severe bohaté, na západe pri letisku žije stredná trieda. S BUBO prejdete všetky 3 časti – rozdiel v kvalite prehliadky je markantný! Ochutnáte čaj z lístkov koky? Čaj z koky nie je kokaín, no pomáha pri výškovej chorobe. Následne lanovkou dole do mesta. Okolo paláca, kde žil revolucionár Simon Bolívar, na námestie Plaza Bolívar. Toto je absolútny stred mesta. Hlavná katedrála je pre katolícku krajinu dôležitá a je najstaršou budovou námestia. Casa de Nariňo je sídlom prezidenta, v Capitolio, zasadajú obidve komory parlamentu. Najkrajšou budovou je Palác Liévano a najzaujímavejší príbeh má budova Justičného paláca, ktorý v roku 1985 napadli marxistické jednotky M-19 platené Pablom Escobarom. Vypálili vtedy archív a zničili dôkazy. Prechádzame pešo historickou štvrťou La Candelaria, kde Bogota vznikla. Malé farebné domčeky a sochy postáv, ktoré na nás hladia z okolitých striech. Tu sídlila DEA – protidrogová jednotka a práve túto budovu dal pred 30 rokmi vyhodiť do vzduchu Pablo Escobar. Obed na najkrajšom mieste v starej Bogote. Túlanie sa romantickými uličkami La Candelaria. V pláne máme (a na 100% zvládneme) aj prehliadku historického paláca, jeho nádvoria, balkónov, vnútorných záhrad, jednotlivých miestností a vy takto získate pocit ako sa žilo bohatým španielským kolonizátorom. Taktiež navštívime najsvätejší biely kostol so sochou “Padlého Krista”, ktorá má vraj magickú a liečiteľskú moc. Prehliadka Bogoty by nebola kompletná bez návštevy dvoch múzei. Múzeum Botero vzdáva hold modernému maliarovi a sochárovi, kolumbíjskemu géniovi. Jeho “tučné” diela sa predávajú dnes za milióny. Botero je pre Kolumbiu to čo Salvator Dali pre Kataláncov. Bogota spoločne so San José či Johannesburgom patrí medzi mestá zlata. Múzeum Zlata je tým najlepším svojho druhu na svete. 55 000 artefaktov a my pre vás vyberieme tie najlepšie. Vysvetlíme si čo je to “poporo”. Nádherné výrobky z čistého zlata. A práve to hľadali v 16. a 17. storočí dobrodruhovia, keď smerovali do bájneho Eldoráda. Na záver prehliadky vojdeme v múzeu do špeciálnej miestnosti, kde sa demonštruje ritual El Dorada = zlatého náčelníka, ktorý vkladá zlaté poklady do bájneho jazera. Pre cestovateľov bolo legendárne jazero pokladov Eldorado magickým miestom, kvôli ktorému podstupovali nebezpečné výpravy. Kde presne Eldorádo leží?

3DEŇKde leží El Dorado?
BOGOTÁ - EL DORADO - ZIPAQUIRA - BOGOTÁ

Dnes sa k Eldorádu vypravíme. Máme prenajatý luxusný klimatizovaný autobus a profesionálny sprievodca vám osvetlí súvislosti ohľadne Kolumbie. Zo žiadnych knižiek sa toto nedozviete, to proste musíte zažiť. Dnes máme v pláne krátku prechádzku po stopách Indiánov z kmeňa Muisca. Vojdeme do chráneného parku a pohybujeme sa v nádhernej prírode. Navštívime rekonštrukciu indiánskeho dreveného domu odkiaľ vychádzal náčelník El Dorado k svätému jazeru. A následne pôjdeme po jeho stopách. S domorodou indiánkou pomaly stúpame až na rímsu jazera, v ktorom sa našlo mnoho pokladov. Sme TU! Tu prebiehal rituál s náčelníkom pokrytým zlatým prachom a práve tu sa hádzali do jazera drahokamy a zlaté predmety. Tu vznikla legenda o Eldoráde a vy už viete čo El Dorádo je. Sme rozdelení na dve skupiny, a tak hodinovú prechádzku zvládne absolútne každý.

Po obede smerujeme k ďalšej atrakcii, ktorá vám vyrazí dych. ZIPAQUIRA. Ak ste fanúšikom Petra Sagana a cyklistiky, tak aj meno Egan Bernal Vám určite niečo hovorí. Vedeli ste, že to je Kolumbijčan a že pochádza práve zo Zipaquirá? Egan v roku 2019 vyhral Tour de France. Sme v jeho rodisku! Porzieme sa na soľné bane Zipaquira, ktoré sú miestom zázrakov. V hĺbke 120 metrov nájdeme monumentálnu katedrálu zo soli. Spustíme sa dole a tento unikát si dokonale pofotíme. Katedrála je obrovských rozmerov a my prejdeme krížovú cestu až k 20 m vysokému krížu. Kryštálové lustre, vstupy pre hriešnikov, katedrála je fascinujúca aj pre neveriacich. Práve v tejto oblasti sú aj najväčšie bane na svete na smaragdy (kameň lásky a krásy). V Zipaquire nájdete veľmi výhodné ceny.

Zo Zipaquira smerujeme cez Zona Rosa späť. Už viete čo je to FARC, čo sú to kolumbijské kasty, ktorá je najdrahšia privátna univerzita a recept na hustú polievku ajiaco (čítaj achiáko), ktorá je národným jedlom tejto oblasti a ktorá sa varí s troma druhmi zemiakov. Pili ste už čokoládu so syrom? Džús z ovocia lulo či guanabana ? Viete, že kolumbijský systém adries je jedným z najlepších na svete? Čo v Bogote znamená BBC? Sú desiatky pikošiek, ktoré máme pre Vás v BUBO prichystané. Iní sa počas presunov nudia, vy sa dozviete súvislosti! Dnes sa dozvieme, čo je to Burundanga – droga pravdy a ukážeme aj kríky a zvonovité kvety tejto drogy. Kedysi ju používali indiáni Muisca, dnes ju sypú v baroch neskúseným turistom do nápojov. A následne do barov zájdeme. No nemusíte sa báť. V BUBO je Kolumbia absolútne bezpečná! Vieme, čo si môžeme dovoliť. Ovocné nápoje, ktoré ste ochutnali, budú tými najlepšími vo vašom živote. V Kolumbii všetko rastie lepšie, ovocie je väčšie, rastliny majú sýtejšiu chuť. Kolumbia je rajom.

4DEŇOdchod na pláže v Karibku
BOGOTA - SANTA MARTA, BELLO HORIZONTE

Ranná káva a pobalíme si kufre. Dnes odchádzame smerom do Karibiku na pokojnú pláž Bello Horizonte na okraji mesta Santa Marta. Prvá prechádzka po pláži. Šum dokonalého mora. Drink a už len vychutnávate "náročný" karibský život. 

5DEŇBello Horizonte
ODDYCH NA PLÁŽI

Po chutných raňajkach na spôsob bufetových stolov si môžete odskočiť do fitka, alebo zaplávať do mora. Hotel ponúka mnoho voľnočasových aktivít. Odporúčame Vám jeden deň si vyhradiť na malý výlet do mestečka Santa Marta, kde sa nachádza farma na cukrovú trstinu prerobená na múzeum, kde Simon Bolivar, osloboditeľ Kolumbie, trávil svoje posledné dni života. Ak sa Vám nechce, ostaňte v hoteli, relaxujte v jednom z 5 bazénov, doplňajte energiu v 1 z 9 reštaurácii a barov. Zaslúžili ste si to!

6DEŇBello Horizonte
ODDYCH NA PLÁŽI

Zdravé raňajky a po nich deň plný oddychu. Už viete čo budete dnes robiť? Vyberiete si lehátko a vytiahnete ho na pláž? Zaboríte nohy do piesku a manžel Vám prinesie fľašu chladeného prosecca. Nechajte sa hladiť slnečnými lúčmi a potom skočíte do vĺn a zaplávajte si. Nezabudnite na svoj instagram a pravidelný upload. Večer si oblečte najkrajšie šaty a choďte na skvelú večeru. Slnko zapadlo a na pláži vegetia zamilované páriky, sviečka sa jemne chveje vo vetri a vonku je nesmierne príjemne. Máte za sebou ďalší krásny deň. Ozaj zajtra bude ešte lepší...

7DEŇBello Horizonte
ODDYCH NA PLÁŽI

Relax vo Vašom hoteli. Už viete čo budete dnes robiť? Vyberiete si lehátko a vytiahnete ho na pláž? Zaboríte nohy do piesku a manžel Vám prinesie fľašu chladeného prosecca. Nechajte sa hladiť slnečnými lúčmi a potom skočíte do vĺn a zaplávajte si. Nezabudnite na svoj instagram a pravidelný upload. Večer si oblečte najkrajšie šaty a choďte na skvelú večeru. Slnko zapadlo a na pláži vegetia zamilované páriky, sviečka sa jemne chveje vo vetri a vonku je nesmierne príjemne. Máte za sebou ďalší krásny deň. Ozaj zajtra bude ešte lepší...

8DEŇBello Horizonte
ODDYCH NA PLÁŽI

Relax vo Vašom hoteli. Už viete čo budete dnes robiť? Vyberiete si lehátko a vytiahnete ho na pláž? Zaboríte nohy do piesku a manžel Vám prinesie fľašu chladeného prosecca. Nechajte sa hladiť slnečnými lúčmi a potom skočíte do vĺn a zaplávajte si. Nezabudnite na svoj instagram a pravidelný upload. Večer si oblečte najkrajšie šaty a choďte na skvelú večeru. Slnko zapadlo a na pláži vegetia zamilované páriky, sviečka sa jemne chveje vo vetri a vonku je nesmierne príjemne. Máte za sebou ďalší krásny deň. Ozaj zajtra bude ešte lepší...

9DEŇBello Horizonte
POSLEDNÝ DEŇ V KARIBIKU

Toto je váš posledný deň pri Karibiku. Posledný drink, posledné nákupy suvenírov. Už vás tu každý pozná. Transfer na letisko a odlet do studenej Európy.

10DEŇVitajte doma!
DOMOV

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Mailing list

Chcete dostávať výhodné dovolenkové ponuky? Zaregistrujte sa a uveďte Vaše dovolenkové požiadavky. Radi Vás budeme informovať.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: