Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Madeira - ostrovný raj s turistikou - Poznávací zájazd

Destinácia: Madeirské ostrovy (Portugalsko), Madeira ostrov
Kód zájazdu: 1238273
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:

1. deň » odlet z Prahy na portugalský ostrov Madeira, ktorý je pre mnohých rajom s večne príjemnou klímou, nádhernou a rozmanitou krajinou plnou endemických rastlín. Ubytovanie na 4 noci v hoteli na severozápadnom cípe v Porto Moniz.
2. deň » raňajky, niekoľkohodinová vychádzka v okolí dedinky Lamaceiros. Vďaka hustej vegetácii a terasovitým políčkam plným zelene sa Madeira niekedy nazýva aj „európske Bali“. V Porto Moniz budeme mať možnosť vyskúšať kúpanie v lávových bazénoch a relaxovať na pobrežnej promenáde. Návrat do hotela a nocľah.
3. deň » raňajky, západ ostrova nám ponúkne krásne výhľady na strmé madeirské útesy od kostolíka Nossa Senhora da Boa Morte, či najzápadnejšieho mysu Madeiry Ponta do Pargo. Popoludní si pozrieme madeirskú raritu - políčka pri oceáne prístupné iba lanovkami z okolitých kopcov. V prípade dobrého počasia využijeme jednu z lanoviek v Achadas da Cruz, ktorá je údajne najstrmšia v Európe. Návrat do hotela a nocľah.
4. deň » raňajky, výjazd na náhornú plošinu Paúl de Serra, kde si prezrieme najstaršie vavríny na ostrove v „rozprávkovom lese“ v oblasti Fanalu. Budeme pokračovať do Rabacalu, kde sa prejdeme pozdĺž niektorej z levád v okolí vodopádu Risco. Za svitu bateriek prekonáme 900 m dlhý tunel a vrátime sa autobusom do hotela, nocľah.
5. deň » raňajky, prevezieme sa cestou plnou krásnych vyhliadok po severnom pobreží a vydáme sa na kráľovskú Levadu do Rei, ktorá nás povedie vavrínovým pralesom v okolí mestečka Sao Jorge. Zastavíme sa pri vodopáde Véu da Noiva a skalných útvaroch Ribeira da Janela. Ubytovanie v hoteli vo Funchale (4 noci), krátka spoločná prechádzka mestom (katedrála Sé, pobrežná promenáda, stará časť Zona Velha, trh Mercado dos Lavradores), návrat do hotela a nocľah.
6. deň » raňajky, výlet do vnútra madeirského centrálneho masívu, kde sa nám otvoria nádherné výhľady do všetkých strán. Je možná niekoľkohodinová výdatná túra od parkoviska pod vrcholom Pico do Arieiro na najvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1862 m n.m.). Pre menej zdatných odporúčame vystúpiť na Pico Ruivo nenáročným chodníkom z Achada do Teixeira. Pri oboch trasách vás čakajú dychberúce výhľady na všetky svetové strany. Návrat do hotela, nocľah.
7. deň » raňajky, na výlete polostrovom Sao Lourenco nás čaká úplne iná krajina. Okrem suchomilnej kveteny sa pýši svojimi farebnými lávovými stenami príkro padajúcimi do oceánu. Dnes je možné výlet nakombinovať s plavbou katamaránom (cca 2-3 hod.) za pozorovaním delfínov a prípadne i veľrýb (35 €) a následne i kúpanie v oceáne. Ostatní môžu využiť čas na detailnejšie spoznanie Funchalu. Návrat do hotela a nocľah.
8. deň » raňajky, dnes sa venujeme príjemnej pobrežnej turistike po chodníku do Porto da Cruz, ktorý ponúka strhujúce výhľady na divoké severné pobrežie, polostrov Sao Lourenco a Orliu skalu. Odmenou bude možnosť kúpania v Porto da Cruz a na záver ochutnávka miestnych rumov. Návrat do hotela, nocľah.
9. deň » raňajky, rozlúčka s Funchalom, môžeme sa vydať do štvrte Monte s kostolom, kde odpočíva posledný český kráľ Karol I, alebo navštíviť tropickú záhradu (cca 13 €), múzeum minerálov či dopriať si ochutnávku skvelého madeirského vína. K návratu možno využiť zjazd na drevených saniach (carro de cesto - známa miestna atrakcia, od 30 €), alebo lanovku (jednosmerne cca 12 €). Popoludní presun na letisko a odlet do Prahy.

Ubytovanie:
8 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 4 x v 2*/3* hoteli v Porto Moniz a 4 x v 3* hoteli vo Funchale.

Stravovanie:
8 x raňajky.

Doprava:
Letecká doprava » Praha - Funchal a späť.

Ostatné:
doprava autobusom alebo mikrobusom po Madeire podľa programu, lanovka v Achadas da Cruz, slovensky alebo česky hovoriaci sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Priplatky:
1/1 izba 220 €, 6 x večera 160 €.

Mailing list

Chcete dostávať výhodné dovolenkové ponuky? Zaregistrujte sa a uveďte Vaše dovolenkové požiadavky. Radi Vás budeme informovať.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: