Telefón: 0907 831 487
E-mail: yanka@centrum.sk

Malajzia, Brunej, Borneo, Filipíny

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479728
Cena od: 3 210 €
Príplatky od: 460 €
Poznávacie zájazdy
Exotické zájazdy

Výber termínu

26.11.2018 16 dní 3 210 € +460 € odlet: Viedeň letecká
06.04.2019 16 dní 3 310 € +460 € odlet: Viedeň letecká
04.08.2019 16 dní 3 310 € +460 € odlet: Viedeň letecká
26.11.2019 16 dní 3 310 € +460 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Nezvyčajná cesta juhovýchodnou Áziou. Od mrakodrapov Kuala Lumpur k bohatstvu Bruneja. Z pralesa Bornea, kde budeme kŕmiť orangutany na nádherné pláže. Po kľukatých cestách Filipín do hispánskej Manily. Poďte s nami spoznať inú tvár Ázie.

Začneme v meste anjelov, v bláznivých uličkách Bangkoku. Posilníme sa štipľavými polievkami a presunieme sa k jednej z najkrajších ázijských stavieb - ku kambodžskému Angkor Watu. Vedeli ste, že Angkor bol kedysi najväčším mestom sveta? Od kamenných stavieb k najvyšším dvojičkám do Kuala Lumpur. Historické vymeníme za moderné. Z hluku preplnených malajských ulíc preletíme do jedného z najbohatších štátov sveta. Exotické hlavné mesto Bruneja. Viete na jeden nádych vysloviť meno sultána KEBAWAH DULI YANG MAHA MULIA PADUKA SERI BAGINDA SULTAN HAJI HASSANAL BOLKIAK MUZZADIN WADDANLAH IBN AL-MARHUM SULTAN HAJI O MARALI SAIFUDDIEN SAAHDUL KAAIRI WADIEN? Pri tyrkysovom mori Malajzie budeme pozorovať, ako sa liahnu korytnačky. CK pravidelne chodí aj na sviatok Križovania Krista. Silný a výnimočný zážitok. O všetkých NAJ na trase tejto zaujímavej cesty vás s radosťou oboznámi CK.

1. deň:
Odlet z Viedne do Malajzie.

2. deň:
Prílet do Kuala Lumpur. Prvý dotyk s ázijskou modernou. Hypermoderné hlavné mesto Malajzie. Mesto, kde sa na jednom mieste stretáva malajská, čínska, indická a britská kultúra. Slávne dvojičky Petronas (452 m), námestie Merdeka a najvyšší vlajkový stožiar na svete. Bahenný sútok – doslovný preklad Kuala Lumpur, miesto sútoku dvoch riek Klong a Gombak, medzi ktorými sa nachádza rozprávkovo krásna mešita Jamek.

3. deň:
Odlet smer BRUNEJ – exotický mini štátik na ostrove Borneo. Nulové dane, žiadny priemysel, len samá ropa. Jeden z najbohatších štátov sveta s modernou architektúrou. Brunejský sultán patrí medzi najbohatších ľudí na svete, má najväčšiu zbierku áut, záľubu v póle a vrtuľníkoch. Ako narodeninové darčeky kupuje aj lietadlá.

4. deň:
Počas prehliadky uvidíme aj sultánov palác, nádhernú mešitu, múzeum. Návšteva plávajúcej dediny Kampong Ayer, ktorú obýva až 10% obyvateľstva. Obrovská exotika. Vitajte na ostrove Borneo.

5. deň:
Presun loďou sa do malajzijskej časti ostrova BORNEO, noc v Kota Kinabalu.

6. deň:
Odlet do Sandakanu. Fakultatívne možnosť návštevy Korytnačieho ostrova a pozorovanie najväčších korytnačiek pri kladení vajíčok, liahnutie, vypúšťanie novonarodených jedincov do mora spojené s pobytom na malebnom ostrove s nádhernou plážou a kryštálovo čistým morom plným života. Počet miest na tomto ostrove je silne obmedzený a návštevu nevieme garantovať.

7. deň:
Návšteva rezervácie orangutanov v blízkosti Sandakanu, kde sa o tieto ohrozené živočíchy starajú pracovníci centra a pripravujú ich na návrat späť do voľnej prírody. Vidieť orangutana v prirodzenom prostredí džungle a pozorovať ho počas prikrmovania patrí k vrcholným zážitkom celého zájazdu. Presun do hlavného mesta oblasti Sabah – Kota Kinabalu. Zastávka a kúpanie v horúcich prameňoch Poring Hot Sprigs. Nad nami sa majestátne vypína najvyšší vrch celej Malajzie Mount Kinabalu 4101 m.

8. deň:
Exotické mesto Kota Kinabalu Vás očarí svojou podmanivou atmosférou. Na miestnom trhu dostanete všetko. Poznáte rôzne druhy tropického ovocia ako napr. durian, rambutan, salak? Špecialitou KK sú tiež čerstvo ulovené a priamo pred Vami pripravené morské plody. Neodolateľné.

9. deň:
Možnosť návštevy blízkeho národného parku Tunku Abdul Rahman. Plavba loďkou pomedzi ostrovy spojená s kúpaním, šnorchlovaním a oddychom s výhľadom na samotné mesto a okolie.

10. deň:
Pokračujeme ďalej, letíme na Filipíny! Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie.

11. deň:
Cesta klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE. Prvá jazda v pestrofarebnom jeepney. Malý nenáročný trek k ryžovým poliam, ktoré sú často označované za ôsmy div sveta. Príslušníci kmeňa Ifugao tvorili primitívnymi nástrojmi súčasný reliéf krajiny dvetisíc rokov. Možnosť nákupu typických domácich predmetov, šperky a kroje kmeňa Ifugao, ktoré sa dajú porovnať iba s tými v Zimbabwe, či na Sumatre.

12. deň:
Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín. Úchvatný zážitok.

13. deň:
BAGUIO, známe aj ako hlavné letné mesto Filipín, vyhľadávané miestnou smotánkou. Leží v nadmorskej výške 1500 metrov, príjemná klíma, mesto borovíc a kvetov.

14. deň:
Bohatý program do poslednej minúty. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Manila je často považovaná za druhú Havanu. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty.

15. deň:
Transfer na letisko a odlet domov z tejto nezabudnuteľnej cesty.

16. deň:
Prílet domov.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Počasie

Filipíny
dnes:   19 °C
Brunej
zajtra:   33 °C
Malajzia
včera:   32 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,88 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 5,66 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »