Telefón: 0907 831 487
E-mail: yanka@centrum.sk

Veľký letecký okruh Áziou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479729
Cena od: 3 873 €
Príplatky od: 460 €
Poznávacie zájazdy
Exotické zájazdy

Výber termínu

22.11.2018 23 dní 3 873 € +460 € odlet: Viedeň letecká
01.04.2019 24 dní 3 873 € +460 € odlet: Viedeň letecká
22.11.2019 23 dní 3 873 € +460 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Neuveriteľný rozsah krajín, pestrosť kultúr, bohatstvo pamiatok. Angkor Wat, kŕmenie orangutanov, pozorovanie korytnačiek, či návšteva kasín Macaa na jednej ceste. Z Bangkoku do Hongkongu a v jarnom termíne križovanie Ježiša Krista na Filipínach. Špecialita, ktorej sa nedá odolať.

1. deň:
Odlet z Viedne na veľkú cestu Áziou.

2. deň:
Ubytovanie v absolútnom centre vedľa Kráľovského paláca s najdlhšie vládnucim monarchom sveta. Program, ktorý Vás zabaví. Začíname v tých najkrajších budhistických chrámoch pri rozprávaní o histórii Krajiny úsmevov. Najväčší ležiaci Buddha Thajska, chrám Wat Arun nad pôsobivou Chao Phraya, plavba na lodičkách. Takto kedysi vyzeral celý Bangkok. Zmenou budú divoké bary Patpongu. Prvé voňavé ananásy. Aklimatizácia.

3. deň:
Odlet do Kambodže. Sladká Kambodža, kde slovo asfalt je neznámy pojem. PHNOM PENH, bývalé francúzske mesto s bagetami a koloniálnym šarmom.

4. deň:
Chýrne väzenie S 21, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a Pol Potovi, ktorý vyvraždil takmer polovicu národa. Zlatý kráľovský palác, promenáda na brehu rieky.

5. deň:
Smerujeme do Siem Reapu. Pozemný prechod nádherným kambodžským vidiekom s ešte lepšími ľuďmi.

6. deň:
Celodenná prehliadka najkrajšej stavby na našom putovaní. Magický ANGKOR Wat, neskutočný Bayon, či (slávny vďaka filmu Tombraider) Ta Prohm – prvý z vrcholov našej cesty! Zalietate si balónom?

7. deň:
Odlet do Kuala Lumpur. Prvý dotyk s ázijskou modernou. Hypermoderné hlavné mesto Malajzie. Mesto, kde sa na jednom mieste stretáva malajská, čínska, indická a britská kultúra. Slávne dvojičky Petronas (452 m), námestie Merdeka a najvyšší vlajkový stožiar na svete. Bahenný sútok – doslovný preklad Kuala Lumpur, miesto sútoku dvoch riek Klong a Gombak, medzi ktorými sa nachádza rozprávkovo krásna mešita Jamek.

8. deň:
Odlet smer BRUNEJ – exotický mini štátik na ostrove Borneo. Nulové dane, žiadny priemysel, len samá ropa. Jeden z najbohatších štátov sveta s modernou architektúrou. Brunejský sultán patrí medzi najbohatších ľudí na svete, má najväčšiu zbierku áut, záľubu v póle a vrtuľníkoch. Ako narodeninové darčeky kupuje aj lietadlá.

9. deň:
Počas prehliadky uvidíme aj sultánov palác, nádhernú mešitu, múzeum. Návšteva plávajúcej dediny Kampong Ayer, ktorú obýva až 10% obyvateľstva. Obrovská exotika.

10. deň:
Plavba trajektom po severnom pobreží Bornea až do hlavného mesta ostrovnej Malajzie - sme v Kota Kinabalu.

11. deň:
Odlet do Sandakanu. Fakultatívne možnosť návštevy Korytnačieho ostrova a pozorovanie najväčších korytnačiek pri kladení vajíčok, liahnutie, vypúšťanie novonarodených jedincov do mora spojené s pobytom na malebnom ostrove s nádhernou plážou a kryštálovo čistým morom plným života. Počet miest na tomto ostrove je silne obmedzený a návštevu nevieme garantovať.

12. deň:
Návšteva rezervácie orangutanov v blízkosti Sandakanu, kde sa o tieto ohrozené živočíchy starajú pracovníci centra a pripravujú ich na návrat späť do voľnej prírody. Vidieť orangutana v prirodzenom prostredí džungle a pozorovať ho počas prikrmovania patrí k vrcholným zážitkom celého zájazdu. Presun do hlavného mesta oblasti Sabah – Kota Kinabalu. Zastávka a kúpanie v horúcich prameňoch Poring Hot Sprigs. Nad nami sa majestátne vypína najvyšší vrch celej Malajzie Mount Kinabalu 4101 m.

13. deň:
Exotické mesto Kota Kinabalu Vás očarí svojou podmanivou atmosférou. Na miestnom trhu dostanete všetko. Poznáte rôzne druhy tropického ovocia ako napr. durian, rambutan, salak? Špecialitou KK sú tiež čerstvo ulovené a priamo pred Vami pripravené morské plody. Neodolateľné.

14. deň:
Možnosť návštevy blízkeho národného parku Tunku Abdul Rahman. Plavba loďkou pomedzi ostrovy spojená s kúpaním, šnorchlovaním a oddychom s výhľadom na samotné mesto a okolie.

15. deň:
Pokračujeme ďalej, letíme na Filipíny! Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie.

16. deň:
Cesta klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE. Prvá jazda v pestrofarebnom jeepe. Malý nenáročný trek k ryžovým poliam, ktoré sú často označované za ôsmy div sveta. Príslušníci kmeňa Ifugao tvorili primitívnymi nástrojmi súčasný reliéf krajiny dvetisíc rokov. Možnosť nákupu typických domácich predmetov, šperky a kroje kmeňa Ifugao, ktoré sa dajú porovnať iba s tými v Zimbabwe, či na Sumatre.

17. deň:
Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín. Úchvatný zážitok.

18. deň:
BAGUIO, známe aj ako hlavné letné mesto Filipín, vyhľadávané miestnou smotánkou. Leží v nadmorskej výške 1500 metrov, príjemná klíma, mesto borovíc a kvetov.

19. deň:
Bohatý program do poslednej minúty. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Manila je často považovaná za druhú Havanu. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty.

20. deň:
Zasa iný svet. MACAO – viac kasín než v Las Vegas. Uličky ako vystrihnuté z Lisabonu. Neskutočná kombinácia čínskych vôní a portugalskej siesty.

21. deň:
Ruiny Kostola svätého Pavla sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Skočíme do slávneho Casino Lisboa a zarobíme si na vreckové na záver našej cesty? Alebo dáte prednosť modernému a veľkolepému kasínu Venetian? 50000 metrov štvorcových a najväčšie kasíno planéty.

22. deň:
Blíži sa záver! Loďou vstupujeme do centra HONGKONGU. Nočná svetelná show na fasádach mrakodrapov.

23. deň:
HONGKONG – najkrajšia mestská panoráma na svete? Obchodná ulica Nathan Road je na krok od nášho hotela. Staručkým trajektom Star Ferry na ostrov Hongkong. Vyvezie vás slávny vláčik na Victoria Peak s prekrásnou vyhliadkou na mesto? Transfer na letisko a odlet domov z tejto nezabudnuteľnej cesty.

24. deň:
Prílet domov.

Cena zahŕňa:
  • medzinárodné letenky,
  • všetky prelety v rámci Ázie, ktoré nám šetria energiu,
  • lodné trajekty,
  • komplet prepravu podľa programu,
  • slovenského sprievodcu,
  • prenajatú aj miestnu prepravu,
  • ubytovanie v hoteloch,
  • všetky víza,
  • poistenie proti insolventnosti. 

Cena nezahŕňa:

stravu, suveníry, vstupné, letiskové poplatky.


Krajiny

Zobraziť všetky »

Počasie

Čína
včera:   29 °C
Filipíny
dnes:   19 °C
Brunej
zajtra:   33 °C
Malajzia
včera:   32 °C
Kambodža
včera:   31 °C
Thajsko
zajtra:   31 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,88 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 5,66 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »