Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Baltský okruh & Helsinky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 605762
Cena od: 1 549 €
Príplatky od: 129 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.06.2020 9 dní 1 549 € +129 € odlet: Praha letecká
14.09.2020 9 dní 1 549 € +129 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Zraz skupiny na letisku, odlet do Vilniusu, privítanie na letisku, transfer do hotela. Návšteva mesta Vilnius, peší výlet cca 4 hodiny, ktorý zahŕňa návštevu Gediminasového hradu a veže, katedrálu sv. Anny, katedrálu Vilnius a jej katakomby, prezidentského paláca, kostola sv. Kazimíra a miestnej univerzity.

2. deň TRAKAI
Raňajky. Odjazd do Trakai, čo je prekrásny národný park spojený s rovnomenným, historicky pamiatkovým hradom. Leží na úzkom polostrove a zo všetkých strán je obklopený vodou. Po celom národnom parku môžete nájsť stovky jazier a jazierok, ktoré nádherne zdobia prírodnú krajinu. Najväčšie jazero sa volá Galvé a sprevádza ho mnoho legiend a mýtov. Nie je to ale jediné jazero, ktoré má svoju históriu a povesť. Hrad Trakai je jedinečnou pamiatkou, skôr osídlenou litovskými kniežatami. Hrad má niekoľko obranných veží a je obklopený hradbami. V obytných budovách je možné sa pokochať drevenými galériami a môžete sa prejsť krásnymi sálami a komnatami, ktoré pred tým kniežatá obývali. Transfer späť do Vilniusu. Nocľah.

3. deň RUNDALE – RIGA
Raňajky. Odjazd do Lotyšska cez Siaulia, jedno z najvýznamnejších miest zeme „Hory krížov“ s tisíckami krížov, prinášaných pútnikmi z celého sveta. Potom pokračujeme v ceste do honosného zámku Rundale. Návšteva najslávnejšej barokovej perly v Lotyšsku. Príchod do Rigy. Nocľah.

4. deň RIGA
Raňajky. Pešia exkurzia po meste Riga. Hlavné mesto Lotyšska bolo založené na konci 12. stor., pri ústí rieky Ridzviny vznikol kláštor a miesto sa skoro stalo centrom. Najzaujímavejšou časťou je historická Vecriga (Stará Riga), plná germánskych stavieb, z ktorých najnavštevovanejšia je kostol sv. Petra, katedrála Rižský dóm, kostol sv. Jakuba, príjemným zážitkom je zastavenie na Dómskom námestí, ktoré bolo premenené na miesto s kaviarňami, stánkami s pivom a nočnými barmi. Pokračovanie autobusom k Pamätníku Sloboda. Návšteva etnografického „open air” múzea. Nocľah.

5. deň SIGULDA TURAIDA
Raňajky. Návšteva biskupského hradu Turaida a národného parku Gauja. Mestečko Sigulda, je hlavným vstupom do NP Gauja a leží severovýchodne od Rigy. Toto miesto je známe ako Švajčiarsko Lotyšska. Sigulda sa pýši množstvom stredovekých hradov a jaskýň rozptýlených pozdĺž jedného z najkrajších údolí Gauja. Hrad Turaida stojí na kopci nad riekou Gaujou. Z mesta Sigulda rozkladajúceho sa na druhom brehu rieky vedie k hradu 1 km dlhá lanovka. Lanovka jazdí 40 m nad hladinou rieky a je z nej nádherný výhľad. Návrat do Rigy do Krimuldy, kde je pripravená návšteva druhého najstaršieho kostola v Lotyšsku, nocľah.

6. deň RIGA - PÄRNU –TALLINN
Raňajky. Transfer do Estónska. Odjazd do Tallinnu cez Pärnu, kde bude exkurzia po slávnom kúpeľnom letovisku Pärnu, s prechádzkou pozdĺž mora na známej promenáde. Odjazd do Tallinnu, nocľah.

7. deň TALLINN
Raňajky. Pešia prehliadka Tallinnu. Táto estónska metropola je nazývaná múzeom pod šírym nebom. Tallinn je starobylé mesto s množstvom historických pamiatok. Zo všetkých pobaltských miest má najzachovalejšie hradby, vrátane 20 obranných veží. V programe prehliadky je ortodoxný chrám Alexandra Nevského, brána Viru, starodávna ulica pri Studničnom kolese, katedrála Dom, hrad Tompea, radnica a návšteva kostola svätého Niguliste. Voľný čas, nocľah.

8. deň HELSINKY
Raňajky, transfer do prístavu a plavba do hlavného mesta Fínska - Helsínk. Prehliadka mesta vrátane pevnosti Suomenlinna. Ďalej uvidíme napríklad Sibeillov monument, historické centrum, katedrálu na Senátnom námestí, prístav s trhoviskom, prezidentský palác, pravoslávnu Uspenskú katedrálu. V popoludňajších hodinách návrat do Tallinnu.

9. deň TALLINN
Raňajky a pokračujme prehliadkou Tallinnu. Vyhliadková trasa autobusom - Pirita so zrúcaninou kláštora Bridgett, park Kadriorga. Návšteva estónskeho múzea umenia KUMU. Transfer na letisko. Odlet z Tallinnu do Prahy (Viedne).

 

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Vilnius a Tallinn – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
ubytovanie v hoteloch s raňajkami
miestneho delegáta a sprievodcu CK
všetky transfery klimatizovaným autobusom
výlety a vstupy do pamiatok
trajekt loďou do Helsiniek a späť

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 129,- EUR
fakultatívne výlety nad rámec programu
prepitné
cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: