Telefón: 0907 831 487
E-mail: yanka@centrum.sk

Petrohrad - letecký poznávací zájazd

Destinácia: Rusko
Kód zájazdu: 614302
Cena od: 599 €
Príplatky od: 254 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

14.09.2018 5 dní Last Minute 599 € +254 € odlet: Košice letecká

Popis zájazdu

PROGRAM ZÁJAZDU:


1.deň
- odlet z Košíc priamou linkou do Varšavy, pokračovanie letu do Petrohradu. Po prílete Vás na letisku bude očakávať sprievodkyňa. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta t.j. Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov - prehliadka so sprievodkyňou cca 2 hod. Ubytovanie sa v hoteli v centre mesta. Večer individuálne voľno.

 
2.deň
- po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer mikrobusom na prehliadku Petrodvorca - prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami, prehliadka Veľkého paláca, individuálne obed a návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno.


3.deň
- po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer mikrobusom do mestečka Puškin - prehliadka unikátneho Jekaterinského paláca s legendárnou Jantárovou komnatou a prehliadka parku. Individuálne obed v typickej ruskej krčme Podvorie (degustačné menu špecialít ruskej kuchyne v cene cca 1250 rubľov), návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno, alebo sa presunúť peši k prístavu pri Ermitáži, „otváranie mostov“ – 1,5 hod. plavba veľkou loďou (cena cca 600 rubľov).


4.deň
– po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou, následne sa peši presuniete na prehliadku Izakovského chrámu, návšteva múzea Ermitáž (cca 3 hod.), prechádzka po Palácovom námestí. Individuálne obed, prechádzka peši k Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu. Večer individuálne voľno.


5.deň

 – po raňajkách od ubytovanie sa z hotela (check - out do 12:00 hod.), individuálny program. Odchod z hotela. Transfer na letisko. Odlet z Petrohradu linkou do Varšavy a následne prílet do Košíc.

 

Zmena programu vyhradená.

Cena zahŕňa:
- 4x ubytovanie v 3*** hoteli s raňajkami, - pobytovú taxu,  - letenku na trase Košice - Varšava - Petrohrad- Varšava- Košice, - 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru), - transfer z letiska s miestnou slovensky hovoriacou sprievodkyňou a s okružnou prehliadkou mesta, - transfer z hotela na letisko, - počas pobytu - mikrobus resp. autobus na výlety do Cárskeho Sela a do Petrodvorca, - miestneho slovensky hovoriaceho sprievodcu podľa programu, - vstupenku do Jekaterinského paláca a parku, - program (bez vstupov) a DPH.

Cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  129,- €, - komplexné cestovné poistenie UNION, - vstupy počas programu - Balíček KOMPLET 50,- €/osoba. - Vízové poplatky 85,- € / osoba, pri zakúpení zájazdu 35 dní pred odletom   (poplatok za vybavenie víz pri zakúpení menej ako 35 dní pred odletom je 125,- € / osoba).

„ČO MUSÍTE VIDIEŤ“ v Petrohrade podľa odporúčaní svetových cestovateľských portálov?

Jantárová komnata
- skvost Katarínskeho paláca v meste Puškin (Rusko). - bola považovaná za ôsmy div sveta. - jednalo sa o 4 jantárové panely doplnené zrkadlami, mozaikami z drahokamov, pozlátenými ornamentmi a sochami. Mozaiky zobrazovali ľudské zmysly – sluch, čuch, zrak a spoločne hmat a chuť. - miestnosť s rozlohou 96 metrov štvorcových osvetľovalo 565 sviec. - výzdoba bola dokončená v 60. rokoch 18. storočia. - použili 450 kg jantáru. - od začiatku II. svetovej vojny začali práce na záchranu cárskych pokladov. - 30. júna 1941 začala 83-dňová evakuácia pokladov do Novosibirska, Sverdlovksa, Sarapulu a Leningradu. - panely jantárovej komnaty ostali v paláci (obavy z poškodenia) - 17. septembra 1941 obsadili mesto Puškin nacisti. - trvalo 36 dní, kým Jantárovú komnatu presunuli do zámku v Kaliningrade (nemecky Königsberg). - po skončení vojny sa Jantárová komnata stratila.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 7,03 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »