Po-Pá 9,00-18,00
So 9,00-12,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Čarovná Litva - Lotyšsko- Estónsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 678970
Cena od: 499 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.07.2019 8 dní Last Minute 499 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1. deň:

Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) , jazda smer Ostrava, Katovice, Varšava. Popoludní prehliadka Varšavy - Starý Rynek, Barbakán, Krakovské predmestie ... Večer ubytovanie v hoteli severne od Varšavy. Nocľah.


2. deň:

Po raňajkách odchod, smer Litva, okolo poludnia príchod do Kaunasu, bývalého hlavného mesta Litvy ležiaceho na sútoku dvoch najväčších litovských riek Neris a Nemenu. Prehliadka pamiatok mesta: hrad nad sútokom, chrám sv. Petra a Pavla - najskoršej gotickej stavbe v Litve, baroková radnica, nazývaná pre svoju farbu a 53 m vysokú vežu Biela Labuť a jedinečné múzeum čertov. Výlet do kláštora Trakai Pažaislis, ktorý leží na brehu priehrady Kaunaská mora a patrí k najkrajším cirkevným stavbám v severnej Európe, postaveným v štýle talianskeho baroka. Ubytovanie v hoteli, nocľah.


3. deň:

Po raňajkách odchod do národného parku Trakai, ktorého dominantou je hrad na ostrove uprostred jazera Galvé, niekdajšie sídlo litovských velkokniežat. Prejazd do metropoly Vilnius - centrum mesta je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, staré mesto s krivolakými uličkami a židovskou štvrťou. Večer návrat na ubytovanie.


4. deň:

Po raňajkách odchod k moru, do tretieho najväčšieho litovského mesta Klaipédy, ktoré je jediným prístavom v krajine. Návšteva národného parku Nerija čiže Kurskej kosy s unikátnou prírodnou scenériou, tvorenou až 50 m vysokými piesočnými dunami. Pobrežie je z mora vyplavované tzv. baltským zlatom - jantár. Najkrajšie kúsky si môžeme prezrieť v múzeu jantáru v Palanze. Navečer prekročenie litovsko-lotyšskej hranice. Po ceste zastávka pri Vrchu krížov - najposvätnejšieho miesta všetkých Litovcov. Ubytovanie na území Lotyšska.


5. deň:

Po raňajkách odchod do Tallinnu - metropoly Estónska, ktoré je perlou stredovekej architektúry. Historické jadro je obohnané vysokými hradbami, v ktorých sa zachovalo 26 obranných veží. Na kopci Toompea nad mestom sa nachádza hrad odkiaľ má Tallinn krásny výhľad na historické centrum a na prístav. Možno tiež navštíviť park Kadriorg so zámockou rezidenciou cára Petra I. Veľkého alebo skanzen dedinskej architektúry z celého Estónska Rocca al Mare. Ubytovanie v Tallinne.


6. deň:

Po raňajkách odchod na juh do lotyšského národného parku Gauja, malebného údolia rovnomennej rieky. V meste Sigulda sa nachádza zrúcanina mohutného hradu Turaida. Lanovkou sa dostaneme na druhú stranu rieky k hradu Krimulda. Prezrieme si aj starobylý Cesis , jedno z najstarších miest Lotyšska. Večer ubytovanie v oblasti Rigy.


7. deň:

Po raňajkách odchod a prehliadka hlavného mesta Lotyšska - Rigy. Takmer miliónové mesto oslávilo v r. 2011 810 rokov od svojho založenia a jeho historické jadro sa pýši radom rekonštruovaných pamiatok. Dóm je najväčším chrámom v Pobaltí. Bývalý hrad livonských rytierov je dnes sídlom prezidenta. Veža chrámu sv. Petra ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Navečer návšteva zámku Rund?le (exteriér), ktorého architekt B. F. Rastrelli preslávil stavbou Ermitáže v Petrohrade. Po prehliadke Rund?le odchod späť domov.. Nočný prejazd.


8. deň:

Popoludní príchod do Brna, následne transfer do Bratislavy .

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , 6x ubytovanie v hoteloch ** / *** v dvojlôžkových izbách, 6x raňajky, služby sprievodcu a poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa:
cestovné poistenie, vstupy, prípadné pobytové taxy.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,58 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,40 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: