Po-Pá 9,00-18,00
So 9,00-12,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Čarovným Pobaltím až do Petrohradu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 678973
Cena od: 649 €
Príplatky od: 92 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.08.2019 11 dní Last Minute 649 € +92 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu


1. deň:

Odchod z Bratislavy do Brna (2. Nástupné miesto) , jazda smer Český Těšín, Katovice, Varšava. Popoludní prehliadka zrekonštruovaného historického centra Varšavy (UNESCO) - Starý Rynek, Barbakan, Krakovské predmestie, pre záujemcov individuálne návšteva Kráľovského zámku. Večer ubytovanie v hoteli severne od Varšavy. Nocľah.


2. deň:

Po raňajkách odchod do Kaunase, bývalého hlavného mesta Litvy ležiaceho na sútoku dvoch litovských riek. Prehliadka pamiatok mesta: hrad nad sútokom, chrám sv. Petra a Pavla - najskoršej gotickej stavby v Litve, baroková radnica, nazývaná pre svoju farbu a 53 metrov vysokú vežu Biela Labuť a jedinečné múzeum čertov. Odchod do národného parku Trakai, ktorého dominantou je hrad na ostrove uprostred jazera Galvo, niekdajšie sídlo litovských veľkokniežat. Potom prejazd do hlavného mesta Vilniusu - toto mesto, ktoré svojim pôvabom a atmosférou pripomína Prahu, má asi 600 000 obyvateľov a je chránenou oblasťou UNESCO. Najvýznamnejšie pamiatky: Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, staré mesto s krivolakými uličkami a židovskou štvrťou. Večer ubytovanie vo Vilniuse.


3. deň:

Po raňajkách odchod do Lotyšska. Cestou návšteva zámku Rund?le (exteriér), ktorého architekt B. F. Rastrelli preslávil predovšetkým stavbou Ermitáže v Petrohrade. Odchod do Rigy - prehliadka hlavného mesta Lotyšska. Takmer miliónové mesto oslávilo v roku 2011 už 810 rokov od svojho založenia a jeho historické jadro sa pýši radom rekonštruovaných pamiatok. Dóm je najväčším chrámom v Pobaltí. Bývalý hrad livonských rytierov je dnes sídlom lotyšského prezidenta. Veža chrámu sv. Petra ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Ubytovanie v oblasti Rigy.


4. deň:

Po raňajkách odchod na juh do národného parku Gauja. Jedná sa o chránené údolie rovnomennej rieky. V meste Sigulda sa nachádza zrúcanina mohutného hradu Turaida. Cez most sa dostaneme na druhú stranu rieky k ďalšiemu hradu. Prezrieme si aj C?sis, jedno z najstarších a najkrajších miest Lotyšska. Pokračovanie na ruské hranice. Navečer prehliadka mesta Pskov, ktoré patrí k najstarším ruským mestám a je zmieňované už v Nestorovom letopise z roku 903. Zachovalo sa tu veľké množstvo cirkevných pamiatok. Ubytovanie a nocľah.


5. deň:

Po raňajkách odchod do Veľkého Novgorodu - starobylé mesto v západnom Rusku, približne 160 km juhozápadne od Petrohradu, je centrom Novgorodskej oblasti, žije tu 217 000 obyvateľov. Roku 1992 bolo historické jadro Novgorode zapísané na zoznam UNESCO. Sídli tu niekoľko múzeí, medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí tunajšie Kremeľ a starobylý chrám svätej Sofie. Po prehliadke mesta odchod do Petrohradu. Ubytovanie a nocľah.


6. deň:

Celý deň v Petrohrade, okružná jazda s miestnym sprievodcom s prehliadkou najzaujímavejších pamiatok mesta, nábrežie Nevy s celým radom mostov, opravená Petropavlovská pevnosť s katedrálou sv. Petra a Pavla, kde sú pochovaní ruskí cári so svojimi rodinami, budova Admirality, ktorá svojou vežou dominuje mestu, prechádzka po Nevskom prospekte, ktorý je najživšou tepnou mesta, táto dlhá ulica si zachovala svoj osobitý charakter, známy z ruských románov, Kazanský chrám, chrám sv. Izáka, budova Mariinského divadla a chrám Srdca Ježišovho. Popoludní výlet do Puškinu, kde sa nachádza nádherný palác Carskoje Selo, v ktorom môžeme obdivovať kópiu slávnej Jantárovej komnaty a nádherné záhrady. Návrat do Petrohradu, podvečerná prechádzka, nocľah v hoteli.


7. deň:

Po raňajkách možnosť návštevy Ermitáže, jednej z najbohatších galérií sveta, ktorá ukrýva poklady ruského i svetového umenia. Popoludní možnosť návštevy kláštora Alexandro-Nevská Lávra, kláštora a paláca v Smolnom , odkiaľ bola riadená roku 1917 boľševická revolúcia, zastávka pri slávnom krížniku Aurora. Navečer prechádzka po ďalších pamätihodnostiach mesta. Nocľah v hoteli.


8. deň:

Po raňajkách odchod do svetoznámeho Petrodvorca. Ide o nádherný palácový komplex Petra Veľkého, ktorého záhrady končí až v mori . Potom cesta k estónskej hranici, prehliadka 700 rokov starého hraničného mesta Narva, ktorému dominuje mohutná pevnosť. Nocľah v hoteli v Estónsku.


9. deň:

Po raňajkách prehliadka Tallinnu - metropoly Estónska, ktoré je skutočnou perlou stredovekej architektúry. Historické jadro je obohnané vysokými hradbami, v ktorých sa zachovalo 26 obranných veží. Na kopci Toompea nad mestom sa nachádza hrad, odkiaľ je krásny výhľad na historické centrum a na prístav. Možno tiež navštíviť park Kadriorg, so zámockou rezidenciou cára Petra Veľkého. Popoludní odchod smer Riga, ďalej prekročenie litovských hraníc. Po ceste zastávka pri Vrchu krížov - najposvätnejšieho miesta všetkých Litovcov. Ubytovanie na území Litvy.


10. deň:

Po raňajkách odchod k moru, do tretieho najväčšieho mesta Litvy - Klaipeda, ktoré je jediným prístavom v krajine. Odtiaľ trajektom na Kurskú kosu. Návšteva národného parku Nerija s unikátnou prírodnou scenériou, tvorenou až 50 metrov vysokými piesočnými dunami. Na celé pobrežie je z mora vyplavované takzvané baltské zlato - jantár. Počas povinnej deväťhodinovej prestávky v meste Nida ,turistika po dunách, prehliadka rybárskeho mestečka, prechádzka po pobreží k prázdninovému domu spisovateľa Thomasa Manna, možnosť odpočinku a kúpania na piesočných plážach. Vo večerných hodinách trajekt späť do Klaipeda. Nočná cesta domov.


11. deň:

Príchod do Brna v popoludňajších hodinách, následne transfer do Bratislavy.


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autobusom, 9x ubytovanie v hoteloch *** (1/2 izby s príslušenstvom), 9x raňajky, služby sprievodcu, služby miestneho sprievodcu v Rusku, poistenie CK proti úpadku.


Cena nezahŕňa

Skupinové vízum do Ruska 84,- eur, komplexné cestovné poistenie, vstupy. Fakultatívne | Ermitáž s miestnym sprievodcom 24, eur, Carskoje Selo s Jantárovou komnatou 25,- eur , Petropavlovská pevnosť 8,50 eur


Upozorňujeme, že kvôli vybaveniu víz je nutné prihlásiť sa na zájazd najneskôr 30 dní pred odchodom, kedy je potrebné dodať do CK cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od dátumu ukončenia zájazdu a jedno pasové foto.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,58 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,40 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: