Po-Pá 9,00-18,00
So 9,00-12,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

4-dňový letecký zájazd do Lisabonu

Destinácia: Portugalsko, Lisabon
Kód zájazdu: 779985
Cena od: 499 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

20.09.2019 4 dni Last Minute 499 € +0 € odlet: Budapešť letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:


1. deň:

Odlet z Budapešti do Lisabonu v podvečerných hodinách. Ubytovanie na hoteli, voľný program.


2. deň:

Po raňajkách sa vydáme do centra Lisabonu a vydáme sa do jedných z najstarších častí mesta. Najskôr začneme na to na námesti Rossio, potom sa prejdeme štvrťo Baixa až po námestie Praca do Comercio a za zhliadnutie stojí aj Arco triuntal da Rua Augusta. Po obede sa vydáme na vyhliadku Miradoro da graca, kde uvidíte nádherny výhľad na samotné mesto, uvidíte aj hrad svatého Juraja. Večer zakončíme v časti Alframa, co je najstaršia štvrť mesta, s krivolakými uličkami a domami stojacimi tesne vedľa seba. Počas panovania Arabov bola najdôležitejšou časťou mesta, unikátnu atmosféru si zachovala dodnes. A počas nášho dňa budeme mať možnosť aj navštíviť kostol Igreja de Sao Rouge -kostol jezuitov zo 16. storočia skrýva bohatý interiér, zložený z niekoľkých kaplniek. Najextravagantnejšou je kaplnka Jána Krstiteľa (Capela de Sao Joao Baptista). Kúpil ju výstredný portugalský kráľ  Dom Joao V. Bola postavená v Ríme, s využitím najdrahších materiálov ako ametyst, alabaster, achát, lapis lazuli a carrarský mramor. Po vysvätení pápežom Benediktom bola kaplnka rozmontovaná a odvezená do Lisabonu. Odchod na hotel vo večernych hodinách. 


3. deň:

Po raňajkách venujeme čas najskôr moreplavcovi Vascovi de Gama, ráno navštívime kláštor zo 16. storočia Mosterio dos Jeronimos, ktorý je postavený na mieste, kde trávil poslednú noc Vasco de Gama a postavený v manuelínskom slohu, postavený na počesť zámorských plavieb Vasco da Gama, ktorý tu je pochovaný. Nasledne na to sa prejdeme k vezi Torre de Belém – jeden z pokladov štvrte Belém a pamiatka chránená UNESCO. Netradičná stavba, postavená ako pobrežný majáka na ochranu mestského prístavu. Stavitelia Diogo a Francisco Arruda postavili pre kráľa Manuela I., prekrásnu budovu plnú rastlinných a morských motívov. V pobednajších hodinách sa môžeme spoločne vydať do múzeii ako napríklad Museu do Palácio Nacional da Ajuda – veľké neoklasické múzeum na mieste starého kráľovského paláca, zničeného požiarom v roku 1795. Nádherné zariadenie paláca pochádza z roku 1861, od svatby portugalského kráľa Luisa I. s talianskou princeznou. Pripadne  Museu Nacional do Teatro -  na to, aby ste považovali toto múzeum za pozoruhodné o portugalskej dráme nemusíte vedieť vôbec nič. Prekrásna zbierka je zložená z 300 000 kusov kostýmov, scénických modelov, kulís, plagátov, programov, pohľadníc a fotiek. Večerná prechádzka pozdĺž rieky Tejo, kde zahliadnete aj sochu Ježiša Christa- Cristo Rei, ktora je podobná tej soche v Brazílii. Návrat na hotel v podvečerných hodinách. 


4. deň:

Po raňajách možnosť návštevy Ocenaria v Lisabone, ktoré je obľúbenou turistickou atrakciou. Následne na to transfer na letisko a odlet, prílet na Slovensko. Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. 


V cene je zahrnuté:

• letenka Wizzair: Budapešť - Lisabon vrátane všetkých poplatkov

• 1x príručná batožina do 10 kg (max rozmer 42 × 32 × 25 cm)

• 3x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou

• 3x kontinentálne raňajky

• prehliadka Lisabonu so sprievodcom

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona č. 281/2001 Z.z.


Cena nezahŕňa:

• cena za kompletnú dopravu v Lisabone počas celého zájazdu - cca XX  libier (transfer letisko - hotel - letisko je už v cene zájazdu)

• príplatok za jednoposteľovú izbu (90 € na celý zájazd)

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,80 € / deň do 70 rokov, 2,20 € / deň nad 70 rokov)

• príplatok za transfer Bratislava - letisko Budapešť - Bratislava: cca 60 € podľa počtu záujemcov (nie je povinný)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď nižšie)

• odporúčané vreckové min. 120 € na osobu


UPOZORNENIE: 

Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.

Lisabon

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,88 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: