Telefón: 0907 831 487
E-mail: yanka@centrum.sk

Grand tour Juhosláviou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 819107
Cena od: 699 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

10.07.2018 10 dní Last Minute 699 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový autokarový zájazd


Program:

1. deň:
Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko. Obednú prestávku si spravíme v Maribore, druhom najväčšom slovinskom meste. Prezrieme si mestský hrad, ktorý pochádza z 15. storočia. Pokračujeme ďalej do Ľubľany - návšteva hradu, následne historického centra. Nevynecháme ani most drakov. Fakultatívne možnosť plavby po rieke. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách sa presunieme do Chorvátska, a to priamo do hlavného mesta. Záhreb pripomína návštevníkom často Bratislavu. Nevynecháme námestie bána Jelačića ani záhrebskú katedrálu, ktorú po zemetrasení v 19. storočí kompletne prestavali v neogotickom štýle - o jej impozantnosti sa presvedčíme na vlastné oči. Pokračujeme do tzv.horného mesta, historického centra. Kostov sv. Marka s pestrofarebnou keramickou strechou zobrazujúcou erby Záhrebu a Slavónie. Ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách sa vyberieme k najznámejším vodopádom široko-ďaleko. Ide o nádherný unikát, Plitvické jazerá (UNESCO). Čaká nás ľahšia túra, ktorú si môžeme uľahčiť aj plavbou loďkou a jazdou vláčikom. Jedinečné tyrkysové jazerá a veľkolepé, až 80 m vysoké vodopády stoja za tú námahu. Po prechádzke parkom sa presunieme do Dalmácie, rovno do Šibeniku. Najvýznamnejšou pamiatkou je tu katedrála sv. Jakuba, ktorá bola vysvätená v roku 1555 a je postavená v renesančnom štýle. Ubytovanie.

4. deň:
Dnes sa presunieme do hlavného mesta Dalmácie a 2.najväčšieho mesta Chorvátska, do Splitu. V podstate celé historické centrum sa nachádza na území Diokleciánovho paláca (UNESCO). Môžeme obdivovať staré klenby a úzke uličky neopakovateľnej atmosféry, zároveň si všimneme, ako je tento palác do dnešného dňa využívaný. Kedysi fungoval ako getto pre nemajetných, dnes tu nájdete aj luxusné apartmány. Mesto určite poznáte aj zo seriálu Hry o tróny. Ubytovanie.

5. deň:
Po raňajkách sa presunieme do Bosny a Hercegoviny, konkrétne do Mostaru. Jeho Starý most (UNESCO) je známy okrem svojej krásy aj tým, že sa tu každoročne koná súťaž v skákaní do rieky. Nevynecháme ani potulky pravým bosnianskym bazárom. Pokračujeme k vodopádom Kravica. Sú menšie, než tie na Plitvických jazerách, ale tu si pod nimi môžete priamo zaplávať. Po kúpaní a prehliadke odchod na ubytovanie.

6. deň:
Opäť sa vrátime na územie dnešného Chorvátska, tentokrát do svetoznámeho Dubrovníku. Celé historické centrum je zapísané na zozname UNESCO a nemáme sa čomu čudovať. Nádherne zachovalá pevnosť, Kniežací palác, Akvárium. Ak by to bolo príliš náročné, môžeme sa ovlažiť na verejných plážach rovno pod hradbami. Presun do Čiernej hory, čaká nás letovisko Budva. Ubytovanie.

7. deň:
Po raňajkách sa vyberieme do hlavného mesta Čiernej hory, Podgorice. Mesto bolo dlho pod tureckým vplyvom, ktorý sa dá dodnes vycítiť z neho. Najvýznamnejšou pamiatkou je Gregorská veža z 10. storočia. Most Milénia nad riekou Morača, osmanská hodinová veža, citadela. Presun do Sarajeva, ubytovanie.

8. deň:
Po raňajkách sa vyberieme spoznať mesto s naozaj pohnutou históriou. Počas osmanskej nadvlády patrilo k najpokrokovejším mestám na svete. Most, pri ktorom zastrelili Františka Ferdinanda a tento atentát znamenal začiatok I. svetovej vojny. Múzeum genocídy, ktoré podáva svedectvo o zločinoch, ktoré páchali susedia na susedoch. Jediný tunel, ktorým sa obyvatelia vedeli dostať von z okupovaného mesta. Sarajevo je jediným mestom na svete, v ktorom v okruhu pár sto metrov nájdete ortodoxný kostol, mešitu aj synagógu. Pokračujeme smerom do Srbska, ubytovanie.

9. deň:
Dnes nás čaká hlavné mesto Srbska, Belehrad, ozajstná metropola na Dunaji. Kalemegdan – belehradská pevnosť, odkiaľ si vychutnáme krásny výhľad na sútok riek Sávy a Dunaja. Chrám sv. Marka, najznámejšia belehradská ulica Kneza Mihaila, Skadarlija – bohémska štvrť s historickou atmosférou a tými najlepšími hostincami. Ubytovanie.

10. deň:
Po raňajkách sa z najväčšieho mesta presunieme do druhého najväčšieho, Nového Sadu. Mesto sa nachádza v časti Vojvodina a má významnú mieru slovenského obyvateľstva. Pozrieme si Námestie slobody s radnicou, Vladičanski dvor (primaciálny palác), protitureckú pevnosť. Rozlúčime sa s bývalou Juhosláviou a vyberieme sa domov. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Ubytovanie:
3* hotel

Stravovanie:
Raňajky

Doprava:
Autokarová

Cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 9x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, služby miestnych sprievodcov podľa potreby, sprievodcu CK

Cena nezahŕňa:
Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie

Ostatné doplatky:
Za 1/1 izbu 250 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EURKrajiny

Zobraziť všetky »

Počasie

Chorvátsko
zajtra:   29 °C
Slovinsko
včera:   6 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,81 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 5,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,15 USD

Zobraziť všetky »