Telefón: 0907 831 487
E-mail: yanka@centrum.sk

Etiópia - Danakil " Cesta do pekla"

Destinácia: Etiópia
Kód zájazdu: 831564
Cena od: 2 040 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.04.2019 7 dní 2 230 € +0 € odlet: Viedeň letecká
04.08.2019 7 dní 2 230 € +0 € odlet: Viedeň letecká
24.11.2019 7 dní 2 040 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Vydajte sa na cestu do oblasti, ktorú CNN na konci roku 2017 vyhlásilo v ako jednu z najdobrodružnejších destinácii. Vstúpte do pozemského pekla a pozrite sa na farebnú krajinu v oblasti Dalol. Vystúpte na najaktívnejšiu sopku planéty a v noci pozorujte jej ohnivé divadlo. Dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnete. Neuveriteľný týždeň. Toto len tak nezažiješ!


Program:

1.deň

Odlet za jedným z najväčších dobrodružstiev
EURÓPA - ADDIS ABABA

Odlet do Addis Ababa vo večerných hodinách.


2.deň

Vstupujeme do Kolísky ľudstva

ADDIS ABABA-MEKELE

Prílet do Addis Ababa, havného mesta Etiópie, nazývanej aj Kolískou ľudstva. Vstup do krajiny, víza si kupujete na letisku, je potrebné mať nachystaných 20USD. Vyzdvihnete asi batožinu a vyjdete von z terminálu. Dopoludnia čas na rýchlu návštevu Addis a malý obed. Presun na vnútroštátny terminál a odlet do Mekele. V závislosti od príletu bude možno čas na krátku prehliadku mesta.


3.deň

V krajine Afarov a soľných plání
MEKELE- HAMED ELLA

Dnes vstúpime na územie kmeňa Afarov, púštnych ľudí, ktorí prežívajú v najdrsnejších podmienkach. Jedno z najsuchších miest na našej planéte a zároveň aj najteplejšie. Viete aká je tu priemerná teplota? Našimi prenajatými džípmi celý deň zostupujeme do danakilskej rokliny. Prostredie sa okolo nás mení a skaly menia farby. Krajina okolo nás je ako jedna veľká geologická kniha. Prejdeme cez Berhaile a zastavíme pri ťavích karavánach naložených soľou. Tisíce púštnych korábov a vy máte pocit, že žijete v období stredoveku. Toto je posledný kút v Etiópii, kde ľudia žijú rovnako ako v dávnych dobách. Vybavíme tu vstupné formality do Danakilskej preliačiny a naberieme miestnu ozbrojenú eskortu. Pokračujeme hlbšie do púšte, krajina naokolo je nehostinná a predsa tu stretávame kopu ľudí. Podvečer prichádzame na dno rokliny. Ako žijú Afarovia? Noc v kempe u Afarov v Hamed Ela.


4.deň

Koráby púšte a farebná preliačina
HAMED ELLA

Navštívime oblasť Asale, kde sa ťaží soľ. Vieme kam ísť a poznáme miesta, kde budete mať najlepšie fotografie. Koľko stojí soľ? Vyskúšate si ju vydolovať? Nikde na svete ste nevideli toľko tiav ako práve tu. Pokračujeme džípmi cca 17km do Dallolu a čakajú nás neskutočné pohľady na farebnú krajinu akoby z inej planéty. Horúce pramene a sírové jazierka, rôzne sopečné útvary a úžasné farby. Toto ste ešte nevideli. Noc v kempe


5.deň

Najaktívnejšia sopka na svete
HAMED ELLA -ERTA ALLE

Ráno odchod autami do Dodemu a odtiaľ nás čaká trek na sopku Erta Ale. Jej vrchol je 613 metrov nad morom a my budeme stúpať v najteplejšej oblasti celej Afriky. Prach, horúčava, sopečné kamene, láva nás sprevádzajú na každom kroku a smer nášho stúpania ako aj miesto na kemping si zvolíme podľa smeru a intenzity vetra. Najlepšie zábery najaktívnejšej sopky na svete sa robia v noci, kedy je vidno žiarivú červenú lávu striekajúcu z hlbín zeme. Zem žije! A my budeme toho svedkami. Náročný deň je za nami, no máme tie najintenzívnejšie zážitky. Na tento deň určite nezabudnete. Noc v stanoch v masíve sopky Erta Ale


6.deň

Z dobrodružstva do reality
ERTA ALLE- MEKELE-ADDIS ABEBA

Východ slnka na najhorúcejšom mieste Afriky a na jednom z najodľahlejších miest na svete vôbec. Toto vaši známi nikdy nepochopia. Po zbalení zostup naspäť do Dodemu, nasadáme do áut a smerujeme do Mekele. Noc v hoteli, zaslúžená sprcha. Presun na letisko a večerný odlet do Addis Abeba a ďalej domov. Prežili sme neuveriteľný týždeň. Kam pôjdeme nabudúce?


7.deň

Prílet
ADDIS ABABA - EURÓPA

Prílet domov


Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku
1 x ubytovanie v dvojposteľových izbách v 3* hoteloch v mestách
ubytovanie 3 noci v stanových táboroch, alebo inom jednoduchom zariadení
africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody)
dopravu mikrobusom v mestách a terénnymi 4x4 autami v Danakile
všetky vstupné poplatky
miestne poplatky
slovenského sprievodcu
asistenčné služby 
najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), vreckové , inú stravu a nápoje


Poznámka:

Tento okruh je určený skúseným cestovateľom, ktorí hľadajú turisticky menej navštevované miesta našej planéty. 3 dni sa budeme pohybovať v oblasti s minimálnou infraštruktúrou, po terénnych cestách a ubytovaním v stanových táboroch so základnou hygienou. Program a trasa cesty môže byť pozmenená podľa aktuálnej situácie. Hlavné body trasy (Dalol a Erta Ale) budú zachované, pokiaľ to situácia dovolí.


Zdravotné odporúčania: Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. CK nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie CK odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.


Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.


Počasie

Addis Abeba
31.3.:   27 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,76 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »