Telefón: 0907 831 487
E-mail: yanka@centrum.sk

Etiópia - Danakil " Cesta do pekla"

Destinácia: Etiópia
Kód zájazdu: 831564
Cena od: 2 040 €
Príplatky od: 460 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.04.2019 7 dní 2 230 € +460 € odlet: Viedeň letecká
04.08.2019 7 dní 2 230 € +460 € odlet: Viedeň letecká
24.11.2019 7 dní 2 040 € +460 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Vydajte sa na cestu do oblasti, ktorú CNN na konci roku 2017 vyhlásilo v ako jednu z najdobrodružnejších destinácii. Vstúpte do pozemského pekla a pozrite sa na farebnú krajinu v oblasti Dalol. Vystúpte na najaktívnejšiu sopku planéty a v noci pozorujte jej ohnivé divadlo. Dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnete. Neuveriteľný týždeň. Toto len tak nezažiješ!


Program:

1.deň

Odlet za jedným z najväčších dobrodružstiev
EURÓPA - ADDIS ABABA

Odlet do Addis Ababa vo večerných hodinách.


2.deň

Vstupujeme do Kolísky ľudstva

ADDIS ABABA-MEKELE

Prílet do Addis Ababa, havného mesta Etiópie, nazývanej aj Kolískou ľudstva. Vstup do krajiny, víza si kupujete na letisku, je potrebné mať nachystaných 20USD. Vyzdvihnete asi batožinu a vyjdete von z terminálu. Dopoludnia čas na rýchlu návštevu Addis a malý obed. Presun na vnútroštátny terminál a odlet do Mekele. V závislosti od príletu bude možno čas na krátku prehliadku mesta.


3.deň

V krajine Afarov a soľných plání
MEKELE- HAMED ELLA

Dnes vstúpime na územie kmeňa Afarov, púštnych ľudí, ktorí prežívajú v najdrsnejších podmienkach. Jedno z najsuchších miest na našej planéte a zároveň aj najteplejšie. Viete aká je tu priemerná teplota? Našimi prenajatými džípmi celý deň zostupujeme do danakilskej rokliny. Prostredie sa okolo nás mení a skaly menia farby. Krajina okolo nás je ako jedna veľká geologická kniha. Prejdeme cez Berhaile a zastavíme pri ťavích karavánach naložených soľou. Tisíce púštnych korábov a vy máte pocit, že žijete v období stredoveku. Toto je posledný kút v Etiópii, kde ľudia žijú rovnako ako v dávnych dobách. Vybavíme tu vstupné formality do Danakilskej preliačiny a naberieme miestnu ozbrojenú eskortu. Pokračujeme hlbšie do púšte, krajina naokolo je nehostinná a predsa tu stretávame kopu ľudí. Podvečer prichádzame na dno rokliny. Ako žijú Afarovia? Noc v kempe u Afarov v Hamed Ela.


4.deň

Koráby púšte a farebná preliačina
HAMED ELLA

Navštívime oblasť Asale, kde sa ťaží soľ. Vieme kam ísť a poznáme miesta, kde budete mať najlepšie fotografie. Koľko stojí soľ? Vyskúšate si ju vydolovať? Nikde na svete ste nevideli toľko tiav ako práve tu. Pokračujeme džípmi cca 17km do Dallolu a čakajú nás neskutočné pohľady na farebnú krajinu akoby z inej planéty. Horúce pramene a sírové jazierka, rôzne sopečné útvary a úžasné farby. Toto ste ešte nevideli. Noc v kempe


5.deň

Najaktívnejšia sopka na svete
HAMED ELLA -ERTA ALLE

Ráno odchod autami do Dodemu a odtiaľ nás čaká trek na sopku Erta Ale. Jej vrchol je 613 metrov nad morom a my budeme stúpať v najteplejšej oblasti celej Afriky. Prach, horúčava, sopečné kamene, láva nás sprevádzajú na každom kroku a smer nášho stúpania ako aj miesto na kemping si zvolíme podľa smeru a intenzity vetra. Najlepšie zábery najaktívnejšej sopky na svete sa robia v noci, kedy je vidno žiarivú červenú lávu striekajúcu z hlbín zeme. Zem žije! A my budeme toho svedkami. Náročný deň je za nami, no máme tie najintenzívnejšie zážitky. Na tento deň určite nezabudnete. Noc v stanoch v masíve sopky Erta Ale


6.deň

Z dobrodružstva do reality
ERTA ALLE- MEKELE-ADDIS ABEBA

Východ slnka na najhorúcejšom mieste Afriky a na jednom z najodľahlejších miest na svete vôbec. Toto vaši známi nikdy nepochopia. Po zbalení zostup naspäť do Dodemu, nasadáme do áut a smerujeme do Mekele. Noc v hoteli, zaslúžená sprcha. Presun na letisko a večerný odlet do Addis Abeba a ďalej domov. Prežili sme neuveriteľný týždeň. Kam pôjdeme nabudúce?


7.deň

Prílet
ADDIS ABABA - EURÓPA

Prílet domov


Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku
1 x ubytovanie v dvojposteľových izbách v 3* hoteloch v mestách
ubytovanie 3 noci v stanových táboroch, alebo inom jednoduchom zariadení
africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody)
dopravu mikrobusom v mestách a terénnymi 4x4 autami v Danakile
všetky vstupné poplatky
miestne poplatky
slovenského sprievodcu
asistenčné služby 
najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu


Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), vreckové , inú stravu a nápoje


Poznámka:

Tento okruh je určený skúseným cestovateľom, ktorí hľadajú turisticky menej navštevované miesta našej planéty. 3 dni sa budeme pohybovať v oblasti s minimálnou infraštruktúrou, po terénnych cestách a ubytovaním v stanových táboroch so základnou hygienou. Program a trasa cesty môže byť pozmenená podľa aktuálnej situácie. Hlavné body trasy (Dalol a Erta Ale) budú zachované, pokiaľ to situácia dovolí.


Zdravotné odporúčania: Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. CK nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie CK odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.


Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,99 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,08 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »