Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Moldavsko - zabudnutý kúsok Európy

Destinácia: Moldavsko
Kód zájazdu: 957118
Cena od: 718,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.10.2020 4 dni First Minute 718,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Počas 4-dňového leteckého zájazdu spoznáme krásy Kišiňova, vrátime sa späť do sovietskych čas a navštívime Podnesterskú republiku, navštívime továreň na výrobu koňaku "Kvint", degustáciu vína si vychutnáme v "Krikovských pivniciach".

Ubytovanie:
3x ubytovanie v hoteli 3*/4*

Stravovanie:
3x raňajky, 1x večeru v typickej moldavskej reštaurácii, 1x obed v ukrajinskej reštaurácii

Doprava:
Letecká

1. deň:
Transfer na letisko do Viedne, odlet do Kišinova. Po prílete nás čaká pešia prehliadka mesta: Alej klasikov v parku Štefana cel Mare, Víťazný oblúk, Metropolitná katedrála Narodenia Pána, budova parlamentu, mestská radnica, divadlo Mihai Eminescu a ďalšie. Na záver dňa ochutnáme večeru s typickými moldavskými špecialitami. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách sa vrátime späť do sovietskych čias a navštívime Podnesterskú republiku. Pevnosť Tighina (Bender), pochádzajúca zo 16. storočia, postavená známym sultánom Sulejmánom. Pokračujeme do hlavného mesta tejto republiky, ktorá oficiálne nie je uznaná, do Tiraspolu. Zaspomíname si na časy ZSSR, keďže mesto vyzerá, akoby tieto časy stále pretrvávali. Návrat do minulosti nám pripomenie socha V. I. Lenina a dom Sovietov. Spoločný obed v ukrajinskej reštaurácii. Navštívime továreň na výrobu koňaku „ Kvint “ s možnosťou ochutnávky najstarších a najčistejších alkoholických nápojov, ako i 50 ročného koňaku „Prince Wittgenstein“. Nevynecháme výhodné nákupy. Návrat do hotela.  

3. deň:
Po raňajkách navštívime Historicko – etnografické múzeum. Presunieme sa do regiónu Orhei Vechi. Navštívime unikátny jaskynný kláštor z 15. storočia ako aj múzeum zobrazujúce tradičný život moldavských farmárov. Pokračujeme prehliadkou a degustáciou vína v „Krikovských pivniciach “, ktoré pozostávajú z viac ako 70 ulíc s celkovou plochou viac ako 53 ha, pričom každá ulica má veľavravný názov: „Sauvignon“, Cabernet“ atď. Návrat na ubytovanie.  

4. deň:
Raňajky. Doprajeme si osobné voľno a budeme nasávať atmosféru krajiny, výhodné nákupy kaviáru a iných miestnych špecialít. Poobede transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Kišiňov – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, miestnu dopravu podľa programu, 3x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, 1x typickú moldavskú večeru a 1x obed v ukrajinskej reštaurácii, prehliadku a ochutnávku vín v Krikovských pivniciach, návštevu továrne na výrobu koňaku Kvint s ochutnávkou, služby miestneho sprievodcu a sprievodcu CK, servisné poplatky 190 EUR. 

Celková cena nezahŕňa:
Stravu okrem uvedenej, vstupy (okrem Krikovských pivníc a továrne na výrobu koňaku), pobytovú taxu (platí sa na mieste), doplatok za 1/1 izbu 75 EUR a cestovné poistenie.


Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.  

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: