Po-Pá 9,00-18,00
So 9,00-12,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Lisabon letecky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 961527
Cena od: 569 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.10.2019 5 dní Last Minute 569 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Odlet z Prahy alebo Viedne .Prílet do Lisabonu, transfer do hotela, ubytovanie.


2. deň:

Po raňajkách prehliadka najvýznamnejších dominánt mesta - nábrežie s domami obloženými kachličkami azulejos, hrad Säo s výhľadom na staré mesto a rieku Tejo, starobylá štvrť Alfama, katedrála a rímske divadlo. Ulice dolného mesta Baixa s elegantnými obchodmi, výstavnými námestiami a unikátnym secesnom výťahom do horného mesta. Popoludní cesta električkou do štvrte Belém , kde sú pochovaní moreplavec Vasco da Gama a básnik Luis de Cames. Pamätník objaviteľov nových krajín a Torre de Belém, veža strážiaca vjazd do prístavu.


3. deň:

Po raňajkách možnosť návštevy areálu výstavy Expo '98, druhé najväčšie Oceanárium v Európe, viac ako 8 000 rýb a morských živočíchov, obrie vodné nádrže, ktoré umožňujú priblížiť sa na dosah žralokom . Popoludní možnosť využiť k návšteve múzeí alebo k nákupom, napríklad Gulbenkianovo múzeum s unikátnymi zbierkami európskeho i svetového umenia. Večer individuálne voľno, prípadne po dohovore so sprievodcom spoločná večera s predstavením typickej portugalskej ľudovej hudby fado.


4. deň:

Po raňajkách buď individuálne voľno v Lisabone alebo fakultatívny celodenný výlet, kráľovský palác Queluz ,z polovice 18. storočia, prekrásna ukážka rokokovej architektúry. Sintra - bývalé letné sídlo portugalských kráľov ležiace v rovnomennom pohorí uprostred lesov, možnosť prehliadky rozprávkového kráľovského paláca. Odtiaľ jazda na najzápadnejší výbežok Európy - mys Cabo da Roca, vypínajúci sa 140 m nad morom. Cesta po pobreží so zastávkou v prímorskom mestečku Cascais a ďalej cez letovisko Estoril späť do Lisabonu. Večer individuálne voľno.


5. deň:

Po raňajkách individuálne voľno, transfer na letisko, odlet z Lisabonu, prílet do Viedne alebo Prahy.

Základná cena zahŕňa:
letecká doprava z Prahy alebo Viedne do Lisabonu tam a späť ( s možným prestupom), letiskové taxy, transfer autobusom do hotela a späť, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky , príručnú batožinu do 10 kg,služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
transfer na/z letisko vo Viedni alebo Prahe , vstupy do pamiatok, komplexné cestovné poistenie, príplatok za jednolôžkovú izbu 115,-eur /osoba,výlet 4.deň 32,-€ (min.15 osôb), batožina do 20 kg 52,-eur

Poznámky a informácie:
LISABON - QUELUZ- SINTRA - CABO DA ROCA

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,88 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: