Po-Pá 9,00-18,00
So 9,00-12,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Od Julských Álp k Jadranskému moru

Destinácia: Slovinsko
Kód zájazdu: 961532
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2. nástupné miesto). Okolo poludnia príchod do mesta Bled ležiaceho na brehu rovnomenného jazera v srdci Julských Álp . Bled je nádherné kúpeľné letovisko ideálne ako pre letnú, tak pre zimnú dovolenku . Nad mestom sa na skalnom ostrohu týči majestátny Bledský hrad , predtým sídlo biskupov z Brixenu , dnes historické múzeum . Uprostred jazera sa nachádza ostrovček s barokovým kostolíkom Nanebovzatia Panny Márie , ku ktorému sa dá dostať za poplatok loďkou . Celé jazero sa dá obísť - ide o krásnu , nenáročnú , asi hodinovú s možnosťou kúpania v krištáľovo priezračnej vode . Pokračovanie k Bohinjskému jazeru , odkiaľ sú už na dosah štíty horských velikánov , vrátane najvyššej hory Slovinska - mýtmi opradeného Triglavu ( 2 864 m ) . Prechádzka okolo jazera k románskemu kostolíku , prípadne nenáročná turistika k vodopádu Savica . Odchod na ubytovanie v oblasti Ľubľany .


2.deň:

Po raňajkách odchod do mesta Postojna pri ktorom sa nachádza slávna Postojenská jaskyňa ( UNESCO ) , ktorá patrí k najväčším a najfascinujúcejším krasovým systémom na svete - je tvorená celkom 20 kilometrami podzemných chodieb , z ktorých 5 kilometrov tých najkrajších je sprístupnených turistom . Súčasťou prehliadkovej trasy je jazda elektrickým vláčikom jaskyne a objavovanie jednotlivých miestností , ktoré sú veľmi efektne nasvietené . Úplným unikátom je tzv. macarát jaskynný , ktorému Slovinci hovoria človeška ribica - ľudská rybka . Ide o druh mloka , ktorý sa vyskytuje práve len tu . Po prehliadke jaskýň cesta pokračuje k Jadranskému moru do prístavného mesta Koper , ktoré je najdôležitejším slovinským prístavom . V meste sú nápadné pripomienky jeho minulosti - skôr patrilo k Benátskej republike a taliančinu dodnes môžeme počuť na jeho uliciach . Popoludní prehliadka perly slovinského pobrežia - mestečka Piran . Prechádzka malebnými uličkami cez hlavné námestie s pomníkom huslistu Giuseppa Tartiniho - tunajšieho rodáka a autora slávnej Sonáty g moll známej ako Diablov trilok. Pre záujemcov možnosť kúpania na mestskej pláži . Večer návrat na ubytovanie.


3. deň:

Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Ľubľany , na ktorého vzhľade sa významne podieľal slávny slovinský architekt Josip Plečnik , okrem iného autor prestavby Pražského hradu a priateľ prvého československého prezidenta TG Masaryka . Prechádzka barokovými uličkami starého mesta plných kaviarní a obchodov , nábrežie rieky Ľublanice , Trojmostie , Dračí most , pestrá mestská tržnica , katedrála , kláštor Krizanke a ďalšie . Popoludní prehliadka druhého najväčšieho slovinského mesta Mariboru - hrad z 15. storočia , nábrežie rieky Drávy , gotická katedrála . V popoludňajších hodinách odchod späť domov. Príchod do Brna/Viedne a následne Bratislavy okolo polnoci.

Základná cena zahŕňa:
Doprava luxusným autokarom , 2x ubytovanie v hoteli ( dvojlôžkové izby s príslušenstvom ) , 2x raňajky , služby sprievodcu , poistenie voči insolventnosti CK .

Základná cena nezahŕňa:
Komplexné cestovné poistenie, vstupy, prípadné pobytové taxy, vstupné do jaskyne v Postojna je možné zaplatiť vopred: dospelí 28 € , študenti 22€ , deti od 6 do 15 rokov 17 € (skupina nad 20 osôb), audio sprievodca v českom jazyku 3

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
V minulom roku velmi vyhľadávaný zájazd do Slovinska. Okrem iného uvidíte tieto miesta: BLED - BOHINJ - POSTOJNA - KOPER - PIRAN - ĽUBĽANA

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: