Po-Pá 9,00-17,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

Joga na Bali

Destinácia: Indonézia
Kód zájazdu: 990102
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Tešte sa na veľa spirituality, jogy, tanca a meditácií. Garantujeme Vám, že za niekoľko dní zabudnete na problémy denného života, prídete domov plní nových zážitkov, inšpirácie a sily ísť ďalej s vedomím, že život je nádherná cesta týmto prekrásnym svetom. Overený zájazd, ktorý je čoraz obľúbenejšou formou spojenia príjemného s užitočným.

Popis zájazdu

Doprajte si dovolenku snov, poznávanie, relax a jogu na tomto jedinečne čarovnom ostrove.
Aktívne poznávanie, čo pohladí vašu myseľ a dá oddýchnuť telu tým najprirodzenejším spôsobom.
Zažitemagické znovuspojenie s vaším telom prostredníctvom jogy alebo utíšte svoju myseľ vďaka meditáciám.
Vhodné aj pre začiatočníkov.
Okrem toho zažijeme úžasné obrady a rituály ostrovanov.
Vône, zvuky a atmosféru magického Bali nevieme do tohto opisu dostať, musíte to zažiť na vlastnej koži.
Paláce, posvätné miesta a chrámy balijského hinduizmu. Nevídané!
Nádherná tropická príroda, terasové ryžové políčka zapísané v UNESCO, jedinečná kultúra, skvelí a priateľskí domorodci.
Výnimočne chutná a lacná kuchyňa.
Najkrajšie pláže ostrova, skvelé masáže a aktívny oddych.
A to všetko s neskutočne charizmatickou slovenskou sprievodkyňou žijúcou na Bali niekoľko rokov, plynulo ovládajúcou miestny jazyk a joga inštruktorkou v jednej osobe.

Program zájazdu:  
1. – 2. deň:
Odlet z Viedne, aby sme si po prílete do hlavného mesta indonézskeho ostrova BALI –DENPASARU, oddýchli po ceste v kvalitnom hoteli.

3. – 4. deň:
Začíname! Čím nás bude Bali udivovať? Už po raňajkách prehliadka mestskej časti KUTA. Zoznámime sa s históriou ostrova a zasvätíme vás do jeho tajomných rituálov. Čerstvé tropické ovocie, aké ste možno ešte neochutnali, si môžete vychutnať hneď po exotickej masáži priamo na pláži. Fakultatívny presun do malej dedinky KEDONGANAN s prehliadkou typického rybieho trhu dá znať, že sme na ostrove. Uvítacia večera priamo na pláži. Sveta žiť! Ďalší deň si doprajeme voľný program, kúpanie a relax na pláži. V podvečerných hodinách fakultatívny výlet k hinduistickému chrámu ULUWATU. Prehliadku chrámu na útesoch pri západe slnka, v neustálej spoločnosti posvätných opíc, zavŕšime predstavením rituálneho tanca KECAK. Zacvičíme si jogu na pláži, kochajte sa výhľadmi a energiou, akú ste ešte nezažili.

5. – 6. deň:
Privstaneme si na ranné meditácie a pretiahneme si kosti skvelou jogou. Pre záujemcov ranný presun do chrámu TANAH LOT, jedného z najznámejších hinduistických svätostánkov ostrova. Cesta pomedzi nádherné ryžové políčka zaručene vyvolá povestný WOW efekt. Najfotogenickejší chrám ostrova umiestnený na skale v oceáne to už len znásobí. Prehliadka chrámu s následným presunom do centra balijského umenia – mestečka UBUD. Okrem jeho prehliadky absolvujeme aj návštevu tradičného trhu, kde môžete stráviť hodiny obdivovaním zručnosti a kreativity balijských umelcov. Návšteva chrámu MONKEY FOREST, umiestneného v pralese plnom posvätných opíc a tých najbizarnejších kamenných zobrazení balijských bohov. Zaručený pocit „Indiana Jonesa“ prechádzajúceho džungľou. Na čo slúžia tajomné masky používané pri posvätných rituáloch? Povieme si. Sošky a magické predmety získate vďaka Vášmu sprievodcovi ovládajúcemu miestny jazyk za naozaj nízke ceny. Návrat do hotela v Kute. Že Bali je skutočne ostrov sopečného pôvodu, nás presvedčí aj presun k sopečnému jazeru DANAU BATUR do dedinky KINTAMANI. Zdoláme prevýšenie cca 1 200 metrov. Nádherný panoramatický výhľad na sopku GUNUNG BATUR a na jazero veru zato stojí! Na záver návšteva najväčšieho chrámu ostrova Bali – PURA BESAKIH. Návrat do hotela v Kute.

7. – 13. deň:
Voľno na pláži alebo dobrodružný fakultatívny výlet na severné pobrežie ostrova. Až pri meste SINGARAJA, v oblasti LOVINA, sa konečne prejdeme po čiernom piesku sopečného pôvodu. A ak nám bude šťastena naklonená, uvidíme aj delfínov. Využite možnosť terapie v bazéne s týmito s úžasnými tvormi! Kúpanie v horúcich prameňoch uprostred pralesa v posvätnom termálnom kúpalisku umiestnenom priamo v nádhernom a fotogenickom chráme pre nás bude zaslúženou odmenou. Zastávka na vodopádoch GIT GIT. Zastavíme sa na budhistickom chráme VIHARA ARAMA, ktorý ma prezývku „malý Borobudur“. Cestou späť panoramatická cesta krížom cez ostrov. Po prehliadke chrámu na jazere DANAU BRATAN sa vydáme cestou cez malé, turizmom nezasiahnuté, dedinky. Zastavíme aj na miestnom trhu, kde si doplníme zásoby šťavnatého, sladkého ovocia. Návrat na hotel v Kute vo večerných hodinách. V ďalších dňoch možnosť mnohých fakultatívnych výletov, ako napríklad rafting priamo kaňonom tropického pralesa, výlet na sopku BROMO na ostrove Jáva, návšteva TOP monumentov BOROBUDUR a PRAMBANÁN, a pod… Najlepšie využité dva týždne, aké sme si mohli dopriať! Odlet do Viedne, prílet domov na nasledujúci deň.

Ponúkame tiež možnosť navštíviť južný polostrov Bali, zvaný BUKIT, preslávené surferské pláže, vyskúšajte si aj vy surfovanie alebo sa kochajte pohľadom na profesionálov.

Trasa zájazdu:

Denpasar – Jimbaran – Tanah Lot – Ubud – Singaraja – Kintamani – Besakih

CENA  ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK  a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných troj- až 5* hoteli (podľa Vášho výberu) s raňajkami, ak nie je v programe uvedené inak, prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:

Víza, fakultatívne výlety – Rybí trh, dedina Jimbaran, skvelé sea food reštaurácie – 10€, ULUWATU – 25€, TANAH LOT a UBUD – 50€, KINTAMANI, DANAU BATUR, BESAKIH – 45€, LOVINA + okolité chrámy: 45 EUR. Ceny ostatných možných fakultatívnych výletov poskytne sprievodca na zájazde, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:

Príplatok za 4-hviezdičkový hotel Harris Kuta alebo podobný: 295 EUR príplatok za 5-hviezdičkový hotel KUTA PARADISO alebo podobný: 425 € príplatok za jednolôžkovú izbu: 390€/ 600€ – 4*hotel/ 850€ – 5*hotel.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,57 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,49 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: