Po-Pá 9,00-18,00
So 9,00-12,00
yanka@centrum.sk
+421 907 831 487

7 dní v Nórsku

Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1007360
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis:

Ak chcete zažiť týždeň bohatý na úžasné a dychberúce miesta s nezabudnuteľnými zážitkami, tak tento zájazd je vytvorený práve pre vás. Nebudú chýbať majestátne hory, krásne tyrkysové fjordy, modré ľadovce, ale ani mohutné vodopády. Budete prechádzať horskými prechodmi a užívať si jazdu po Národných turistických cestách. Navštívite mesto mesto Alesund, ktorému hovoria Benátky severu. Medzi najznámejšie turistické atrakcie tohoto zájazdu, ktoré každoročne lákajú tisícky turistov patrí fjord Geirenger, Trolia cesta, mesto Alesund, turistické stredisko Lom so zachovalým dreveným kostolom z 12 storočia. Budete sa kochať fascinujúcim pohľadom na NP Jotunheim. Pri jazde turistickou cestou Valdresflya sa vaše pocity môžu prirovnávať pocitom z lietania. Vaše myšlienky sa vznášajú v stejných výškach ako vrchy v horizonte. Môžete zastaviť kdekoľvek a dopriať si krátku alebo dlhšiu túru. Známe miesta tejto oblasti sú Rjupa a Vargbakken. Samozrejme, nie sú jediné. Zájazd zahrňa aj túry v krásnom prostredí s fascinujúcimi výhľadmi. Strávite niekoľko dní v oblasti, kde sa nachádza množstvo očarujúcich miest. Táto časť Nórska je vyhľadávaná tiež kvôli výbornej polohe, odkiaľ takmer všetky známe atrakcie sú na dosah. Miesto, kde si človek užíva a vychutnáva každú chvílu. Sú tu možnosti pre rôzne aktivity, či už to bude túlanie sa údolím Loendalen, pričom budete obdivovať nádhernú prírodu, ktorú údolie ukrýva. Nachádza sa tu ľadovec a niekoľko vodopádov, ktoré spolu vytvárajú úžasnú atmosféru. Lákadlom pre turistov je túra na vrch Skala, Via Ferrata Loen alebo tiež lanovka Loen Skylift, ktorou sa dostanete na vrch Hoven vo výške 1011 m s nádhernou panorámou na okolité hory, fjordy a ľadovec.

Minimály počet osôb 6

Začiatok/nástup a koniec zájazdu je v Oslo.

Doprava do Oslo je individuálna. Klient si sám zvolí miesto a časy letov.

Letiskový transfer z / na letisko Oslo – Gardermoen je zabezpečený v deň pred začatím a

v deň po skončení zájazdu.Program zájazdu:
Deň pred začatím zájazdu je určený na individuálny príchod do Oslo.
Transfer z letiska Oslo - Gardermoen na hotel je zabezpečený.

1.deň: po prílete nasleduje presun do nórskej metropoly Oslo. Program v závislosti od času príchodu. Ubytovanie sa.

2.deň: po raňajkách vás čaká jazda úžasnou krajinou, po jednej z Narodných turistických ciest Valdresflya. Tu sa nachádza miesto pre prvú nenáročnú túru na vrch Bitihorn, ktorý ponúka úchvatný výhľad na okolie s vrchmi NP Jotunheim v pozadí. Po túre pokračujeme v ceste, budete prechádzať popri jazere Gjende a uvidíte aj známy vrch Besseggen. Túra po jeho hrebeni sa stala populárna, ročne ju absolvuje viac než 30000 turistou. Ubytovanie.

3.deň: po raňajkách prejazd horským prechodom do strediska Lom, kde si budete môcť pozrieť zachovalý drevený kostol z 12 storočia. Odtiaľ si to namierime do miesta nášho ubytovania, kde strávime tri noci.

4.deň: po raňajkách sa vydáte na cestu za dobrodružstvom. Cieľom budú Geirangerfjord a Trolia cesta, ktoré patria medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie miesta v Nórsku. V prípade priaznivého počasia je možnosť vyjsť k výhliadke Dalsnibba, odkiaľ sa vám naskytne fascinujúci výhľad na údolie aj s fjordom a taktiež na horské štíty pokryté snehom. Zastavíte sa pri Flydalsjuvet a Ornesvingen, miestach odkiaľ sa môžete kochať výhľadmi na Geirangerfjord. Po prejdení týmto dramatickým úsekom a plavbou cez Nordalsfjorden sa dostávate k ďalšej turistickej atrakcii ktorou je Trolia cesta. Trolia cesta ponúka spektakulárne zážitky, je to 11 serpentín, ktorými sa dostanete k sedlu nazývaným Stigrora. Cesta križuje mohutný vodopád Stigfossen. Po skvelom dni plnom nezabudnuteľných zážitkov nasleduje návrat na ubytovanie.

5.deň: po raňajkách si to namierime do mesta Alesund, považovaného za Benátky severu. Bolo vybudované na viacerých ostrovoch. Je známe najmä pre Nouveau architektúru. Po vyšliapaní 418 schodov sa ocitnete na vrchole hory týčiacej sa nad mestom. Stačí sa len posadiť, oprieť sa a obdivovať fjordy. Proste užívať si nádherný výhľad pri šálke kávy. Možnosť navštíviť jedno z najunikátnejších akvárií v Európe (Atlanterhavsparken ). Nachádza sa v ňom vodno zábavny park pre deti, kde môžu loviť kraby alebo navštíviť areál s tučniakmi. Nie je náhoda, že mesto Alesund je jedným z najnavštevovanejších v Nórsku. Po prehliadke mesta sa presunieme na neďaleký ostrov Godoya, kde sa prejdeme k majáku Alnes fyr. Návrat na ubytobanie.

6.deň: po raňajkách sa zbalíme a opustíme oblasť Strynu. Zastavíme sa v údolí Loendalen, kde sa môžete tešiť na fantastické scenérie. Pozdlž jazera Lovatnet sa dostaneme k ramenu ľadovca Jostedalsbreen. Odtiaľ si to namierime k fjordu Sognefjorden, ktorý je často nazývaný ako kráľ fjordov. Je to najdlhší a najhlbší fjord. Ak nám to čas dovolí, je tu možnosť navštíviť ľadovec Nigardsbreen. Ubytovanie.

7.deň: po raňajkách je na rade cesta do nórskej metropoly Oslo. Budeme prechádzať starou kráľovskou cestou, ktorej sučasťou je aj jeden zo zachovalých drevených kostolov z 12 storočia v obci Borgund. Následne sa údolím Hemsedal dostaneme do hlavného mesta. Po príchode do Oslo program a prehliadka mesta v závislosti od času príchodu. Ubytovanie.

8.deň: po raňajkách program v závislosti od času odletu. Transfer na letisko.Cena zájazdu

Zahrňa:
• 4 x ubytovanie v hoteli s raňajkami ( 2 lôžkové izby )
• 3 x ubytovanie v dvojposchodovej chatke 85m2 pri jazere Loenvatnet s úžasným výhľadom na hory a ľadovec, chatka je vybavená kuchynkou s jedálenským kútom, obývacia-denna časť, 4 spálne ( 2 x 2 postele ), vonkajší krb
• dopravu po Nórsku luxusným mikrobusom podľa programu
• cestné poplatky a trajekty v Nórsku
• transfer z letiska v deň pred začatím zájazdu
• transfer na letisko v deň po skončení zájazdu

Nezahrňa:

• prepravu do Nórska ( individuálna ) *
• komplexné cestovné poistenie
• všetko ostatné čo nie je zahrnuté v cene zájazdu
v prípade záujmu zabezpečíme letenky spoločnosťou Norwegian s odletom z miest: Budapešť, Krakov, Wien, Praha alebo spoločnosťou Wizzair s odletom Budapešť ( pripočíta sa k základnej cene zájazdu )

Zmena programu vyhradená

Letenky:

Norwegian od 114,- EUR
cena zahrňa
– príručnú batožinu 55x40x23 cm + 25x33x20 cm
– letiskové a palivové poplatky

cena nezahrňa
– batožinu do podpalubia – príplatok od 11,- EUR
– výber sedadla – príplatok od 10 do 25,- EUR
Wizzair od 93,- EUR
cena zahrňa
– príručnú batožinu 55x40x23 cm + 40x30x20 cm
– batožinu do podpalubia do 20 kg
– výber sedadla okrem prvého radu a radu pri núdzovom východe
– administratívne poplatky

10 najväčších atrakcií v Oslo:

Norsk Opera & Balett/Budova Opery a Baletu
Holmenkollen skimuseum & hopptarn/Lyžiarské múzeum a skokanský mostík - vstupné 140,- NOK
Norsk Folkemuseum/Nórske Ľudové múzeum - vstupné 130,- NOK
Vigelandsparken
Akershus festning/Akershus pevnosť
Vikingskipshuset/Vikingské múzeum - vstupné 100,- NOK ( do 18 rokov vstup voľný )
Nasjonalgalleriet/Národná galeria - vstup 120,- NOK
Frammuseum - vstupné 120,- NOK
Naturhistorisk museum/Prírodovedecké múzeum - vstupné 100,- NOK
TusenFryd/Najväčší nórsky zábavný park - vstupné od 379,- NOK

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Kontaktujte nás

Ak mate otazky, potrebujete pomoct s vyberom vasej dovolenky, napiste nam prosim.

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text: